تاکید ایتالیا بر اهمیت نقش ارتش لبنان در حفظ ثبات و امنیت کشور

معاون وزیر دفاع ایتالیا در سفر خود به بیروت بر اهمیت نقش ارتش لبنان در حفظ امنیت و ثبات این کشور در بحبوحه درگیری‌های خارجی که به مرزهای لبنان رسیده، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، جئوتچینو آلفانو، معاون وزیر دفاع ایتالیا در جریان مراسم برگزار شده در مقر «نیروهای موقت سازمان ملل در لبنان» گفت: لبنان متحمل فشار درگیری‌های خارجی در این منطقه است. نقشی که ارتش لبنان ایفا می‌کند برای حفظ ثبات و امنیت این کشور ضروری و حیاتی است.

وی افزود: ایتالیا در جریان همکاری و رهبری نیروهای موقت سازمان ملل در لبنان نقش مهمی را در روند احیای ثبات در لبنان ایفا می‌کند. ثبات در لبنان بخشی از ثبات در مدیترانه و خاورمیانه و در نتیجه در ایتالیا است.

لوئیسیانو پورتولانو، فرمانده نیروهای موقت سازمان ملل در لیبی نیز در سخنرانی خود در این مراسم گفت: همکاری میان نیروهای حافظ صلح بین‌المللی و ارتش لبنان اساس فعالیتش است.

هر دو طرف روزانه در زمینه ایجاد اعتماد متقابل و مبناهایی که طبق قطعنامه 1701 سازمان ملل اجازه انتقال کنترل کامل عملیات‌های منطقه از دست نیروهای موقت سازمان ملل در لبنان را به دست ارتش لبنان می دهد، همکاری می‌کنند.

قطعنامه 1701 شورای امنیت سازمان ملل به جنگ ویران‌گر 33 روزه میان اسرائیل و حزب‌الله لبنان در ژوئیه سال 2006 میلادی پایان داد.

انتهای پیام

کد N540165