وزیر خارجه اسرائیل: موفقیت روند بازسازی غزه در دست ماست

اسراييل,غزه,ليبرمن

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تل‌آویو در جریان بازسازی آتی نوار غزه همانند تشکیلات خودگردان فلسطین و سازمان ملل، طرف اصلی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه الجزیره، آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در کنفرانس کشورهای اهداکننده درخصوص غزه اعلام کرد: درست است که اسرائیل به خاطر دعوت نشدن به نشست بازسازی غزه در این نشست حضور پیدا نکرد، اما باید در نظر گرفت که ما طرف اصلی در این خصوص هستیم و نقش ما نباید نادیده گرفته شود.

شرکت‌کنندگان در نشست بین‌المللی بازسازی غزه که در قاهره برگزار شد متعهد شدند که مبلغ 5.4 میلیارد دلار را برای کمک به بازسازی غزه اهدا کنند.

سخنان لیبرمن زمانی مطرح شد که رژیم صهیونیستی گذرگاه‌های میان کرانه باختری و نوار غزه را بسته و مانع ورود مصالح ساختمانی برای بازسازی غزه به این منطقه می‌شود.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در ادامه افزود: موفقیت بازسازی غزه در گرو تفاهم با ماست تا اینکه اجازه ورود مصالح لازم به غزه را بدهیم که کنترل گذرگاه‌ها همواره در دست‌های ماست.

از سوی دیگر محمد مصطفی، وزیر اقتصاد فلسطین اعلام کرد که تشکیلات خودگردان فلسطین مدیریت دو گذرگاه کرم ابوسالم و بیت حانون را از اسرائیل تحویل خواهد گرفت، اما تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

انتهای پیام

کد N540002