مقام روسی: بعید است که اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه روسیه را افزایش دهد

وزیر توسعه اقتصادی روسیه گفت: بعید است اتحادیه اروپا تحریم‌هایش علیه مسکو را افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، "الکسی اولیوکایف"، وزیر توسعه اقتصادی روسیه گفت: این تحریم‌ها تنها برای مدت یکسال اعمال شده‌اند. در نتیجه فکر می‌کنم که می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این تحریم‌ها لغو شوند.

وی افزود: در این صورت روسیه می‌تواند اقدامات تلافی‌جویانه خود علیه اتحادیه اروپا را لغو کند.

اتحادیه اروپا و آمریکا با وجود توافق آتش‌بسی که میان کی‌یف و جماهیر خود خوانده دونتسک و لوهانسک در مینسک امضا شد، 12 سپتامبر سال جاری میلادی تازه‌ترین تحریم‌های خود را علیه روسیه اعمال کردند.

تحریم‌های جدید آمریکا علیه سربانک، بانک مسکو، گازوپروم بانک، روسلخوز بانک، ونشکونم بانک‌و وی.تی.بی اعمال شده است. در حال حاضر آن‌ها نمی‌توانند برای مدت بیش از 30 روز وام بگیرند. آمریکا همچنین دارایی های پنج شرکت دفاعی را بلوکه کرده و صادرات وسایل، خدمات و تکنولوژی‌ها را برای پروژه هایی که توسط گازپروم، گازپروم نفت، لوک اویل، سرجت‌ نفت و گاز و روس نفت انجام می‌شوند، ممنوع کرده است.

روسیه به خاطر الحاق شبه‌جزیره کریمه به کشورش در اواسط مارس سال جاری میلادی مورد اقدامات تنبیهی غرب از جمله عدم صدور ویزا و مسدود کردن دارایی‌ها قرار گرفت. پس از آن غرب مدعی شد که روسیه در اقدامات خصمانه در جنوب شرق اوکراین شرکت دارد؛ ادعاهایی که روسیه بارها آن‌ها را رد کرده است.

انتهای پیام

کد N539992