امضای سند همکاری دفاعی روسیه و جمهوری آذربایجان

وزیر دفاع روسیه و همتای آذربایجانی وی طرح همکاری دفاعی برای سال 2015 را امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری ایتارتاس، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفت: هم‌اکنون ما برنامه‌ای را برای توسعه همکاری میان فدراسیون روسیه و جمهوری آذربایجان را در زمینه‌های نظامی و نظامی-فنی از سال 2013 تا 2016 آغاز کرده‌ایم.

در جریان مذاکرات، شویگو به همراه ذکیر گاسانف، وزیر دفاع جمهوری آذربایجان چشم‌انداز توسعه همکاری در زمینه آموزش پرسنل را نیز به بحث گذاشتند.

شویگو افزود: هم‌اکنون 57 تن از نیروهای امنیتی جمهوری آذربایجان در دانشکده‌های وزارت دفاع روسیه مشغول تحصیل هستند. تحصیل و آموزش پرسنل بسیار حائز اهمیت است چراکه ارتش این کشور طبق سند همکاری دفاعی- فنی به تجهیزات پیچیده مجهز شده است. همچنین ما درخواستی را مبنی بر آموزش تعداد دیگری از کارشناسان نظامی ارتش جمهوری آذربایجان دریافت کرده‌ایم و با آن موافقت شده است.

وزیر دفاع روسیه افزود: همکاری در دریای خزر میان نیروی دریایی دو کشور بسیار حائز اهمیت است. ما کاملاً مطیع تصمیمات رهبران کشورهایمان در آستاراخان و مینسک هستیم و باید کارهای بیشتری انجام شود، ما نمی‌توانیم نسبت به مشکلات امنیتی و مشکلاتی مربوط به ثبات در این منطقه و نقاط بحرانی همانند سوریه و عراق بی‌تفاوت باشیم. ما همچنین با چالش‌هایی در اوکراین روبه‌رو هستیم.

انتهای پیام

کد N539971

خواندنی از سراسر وب