ظریف در دیدار با معاون نخست وزیر ویتنام: 

 ایران در چارچوب مقررات بین المللی به غنی سازی خود ادامه خواهد داد

سیاست خارجی

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با ۱+۵ گفت: جمهوری اسلامی ایران در چهارچوب مقررات بین المللی به غنی سازی خود ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نگوین خوان فوک معاون نخست وزیر ویتنام دوشنبه بعدازظهر با  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ملاقات و گفتگو کرد.

در این دیدار، وزیر امورخارجه کشورمان، مناسبات جمهوری اسلامی ایران و ویتنام را خوب و مثبت توصیف و ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور در تمام ابعاد بویژه اقتصادی توسعه یابد.

در ادامه وزیر امور خارجه کشورمان بر همکاری دو کشور در چارچوب همکاری‌های جنوب - جنوب در زمینه های مختلف تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با ۱+۵ گفت: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب مقررات بین المللی به غنی سازی خود ادامه خواهد داد.

وزیر امورخارجه کشورمان همچنین بر تبادل اطلاعات و تجربیات بین دو کشور تاکید کرد و اظهار داشت: زمینه های بسیار خوبی برای توسعه همکاری ها و رفت و آمدها و افزایش همکاری بین شرکت های خصوصی دو کشور وجود دارد.

نگوین خوان فوک معاون نخست وزیر ویتنام ضمن ابراز خرسندی از دیدار با وزیر امورخارجه کشورمان گفت: ما از حق صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران در استفاده از انرژی هسته ای حمایت کرده و بر این باوریم که ایران نقش برجسته ای در ایجاد صلح و امنیت منطقه ای دارد.

معاون نخست وزیر ویتنام همچنین از افزایش همکاری ها در تمام زمینه ها و بویژه  اقتصادی و انتقال تکنولوژی بین دو کشور استقبال و بر نقش وزرای خارجه دو کشور در توسعه روابط بین ایران و ویتنام تاکید کرد.

خواندنی از سراسر وب