رییس جمهور /پایانی /:به قول هایم وفادارم

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رئیس جمهور در ادامه با اشاره به این‌که نفت و گاز به ویژه در حوزه مشترک جزء اولویت‌های مهم دولت است خاطر نشان کرد: در گاز قدم‌های مهمی را امسال به ثمر می‌رسانیم و 140 میلیون متر مکعب به تولید گاز اضافه می‌کنیم، همچنین در زمینه نفت اقدامات خوبی انجام شده است که جزء اولویت‌ها است.

روحانی به اهمیت تعادل بخشی در انجام پروژه ها و طرح ها اشاره کرد و گفت: گاهی در یک مسئله قدمهای زیادی برداشته می‌شود و یک جای دیگر اقدامات بسیار کم است که باید تعادل بخشی در آن رعایت شود و ما این مسئله را در برنامه ششم دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به این‌که مسئله تورم را روزانه دنبال می کنم، تصریح کرد: بانک مرکزی می تواند شهادت دهد مسئله تورم را روزانه به صورت دقیق بررسی می‌کند و در موضوع خروج از رکود از اول ماه رمضان هر روز به دقت آن را دنبال کرده اند.

رئیس جمهور همچنین تصریح کرد: دربخش یارانه ها نیز وقت زیادی صرف انجام هدفمندی در مسیر درست کرده ایم.

رئیس دولت یازدهم در ادامه به اهمیت مسائل اجتماعی و سیاسی و حقوق شهروندی مردم اشاره کرد و گفت: مردم باید احساس راحتی کنند اما بدانند در برخی موارد دولت به تنهایی نمی تواند کار را تمام کند و اقتضای حکومت این است که با اجماع نظر و هماهنگی قوای دیگر و جلب نظر دیگران به نقطه مطلوب برسیم.

روحانی با تاکید بر این‌که من هیچ چیز را فراموش نکرده ام و به قول هایم وفادارم خاطر نشان کرد : از ملت به خاطر حمایت هایشان واز کارآفرینان به خاطر تلاش هایشان و همچنین از دانشگاهیان ومتخصصان به خاطر تذکرات و نقد هایشان تشکر می کنم؛ چرا که 14 معصوم بیشتر نداریم و ممکن است هر کدام از ما خطا کنیم که باید به ما متذکر شوند.

وی همچنین از سیاسیونی که همه قواعد بازی را مراعات می‌کنند تشکر کرد و گفت:‌در این دولت از همه جناح ها حضور دارند و من با همه جناح ها کار می کنم.

رئیس جمهور با تاکید بر این‌که نباید اجازه دهیم آرایش خشم در کشور به وجود آید گفت: آرایش کشور باید بر اساس آرامش ،‌همکاری و همدلی و کمک به یکدیگر در مسائل مهم کشور باشد تا به کمک همه جناح ها و مردم به نقطه مطلوب برسیم.

روحانی همچنین از بنیاد شهید و جانبازان تشکر کرد و گفت: دولت در این رابطه قدم های مهمی برداشته است و بدهکاری ها به این طیف از جامعه ما که از سال 86 مانده بود به شکر خدا در سال گذشته در دو نوبت مهرماه واسفندماه پرداخت شده است.

روحانی افزود:1700 میلیارد تومان از بدهی های دولت به خانواده شهدا و جانبازان باقی مانده بود که نسبت به آزادگان و جانبازان همه آنها پرداخت شده است و نسبت به خانواده شهدا نیز ان شاالله تا آخر مهرماه همه را پرداخت می کنیم.

رئیس جمهور ضمن گرامیداشت یاد امام و شهدا گفت: به خاطر سلامتی وحضور مقام معظم رهبری بعد از طی دوران نقاهتشان در جمع مردم خوشحال هستیم و امیدواریم سلامت ایشان توفیقات روز افزونشان را مستدام کند.

انتهای پیام

کد N539430