رئیس جمهور /7/:اجرای دقیق بسته خروج از رکود برای دولت مهم است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی در ادامه گفت‌وگوی زنده تلوزیونی با مردم در پاسخ به پرسشی در مورد روند صدور مجوزهای فعالیت های اقتصادی درکشور و همچنین چگونگی پایش بندهایی از بسته خروج از رکود دولت که به مصوبه مجلس نیازی ندارد اظهار کرد: امروز در زمینه محیط کسب و کار قانونی که سال‌ها روی زمین مانده بود، دولت یازدهم آیین نامه های آن را تدوین کرد و به تصویب رساند و قدمی رو به جلو برداشت و تقریبا امروز شاهد وجود گفت‌وگوی مستمر میان مقامات دولت و بخش های خصوصی هستیم.

رئیس جمهور کشورمان با اشاره به حضور بخش خصوصی در سفرهای خارجی خود خاطر نشان کرد : حضور بخش خصوصی در سفرهای خارجی به این معنا است که حرکتی آغاز شده است، اما در رسیدن به نقطه مطلوب کارهای بسیاری باقی مانده است.

روحانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در روزهای نخستین آغاز به کار دولت یازدهم گفت: در 15 روز اول دولت در بحث تولید و اشتغال چندین بند به تصویب رسیدکه بسیاری از مشکلات برداشته شد. در سال‌های گذشته گردش کار درگمرک 26 روز بود که امروز این مدت به سه روز کاهش یافته است. که این از نتایج دولت الکترونیک است که ما باید به آن سمت حرکت کنیم.

وی در ادامه در مورد چگونگی پایش بندهای بسته خروج ازرکود تورم نیز گفت: معاونت راهبردی ریاست جمهوری مسوول نظارت به بسته است و کل دولت از جمله معاون اول نیز در حال پیگیری و دنبال کردن این موضوع هستند و برای ما بسیار مهم است که بسته دقیقا اجرا شود و سریعتر بتوانیم اقتصاد را به رونق و نقطه‌ای برسانیم که مطلوب مردم ما است.

رئیس جمهور کشورمان در پاسخ به این پرسش که چقدر در اجرای فاز دوم یارانه ها نحوه پرداخت یارانه ها هدفمند شد، تصریح کرد: یارانه مشکلات بزرگی داشت و هدفمندی یارانه به این موضوع تبدیل شده بود که مقداری حامل های انرژی را گران تر بفروشیم و پول حاصل از این کار به ضمیمه پولی از خزانه را در قالب یارانه نقدی به افراد پرداخت کنیم.

روحانی اضافه کرد:‌نخستین مشکلی که ما در دولت مواجه شدیم کسری اعتبار یارانه برای پرداخت یارانه نقدی به مردم بود. ما در این شرایط چاره ای نداشتیم که گام دیگری در زمینه هدفمندی یارانه ها برداریم.

وی با بیان این‌که در این مرحله خیلی از افراد از جمله بسیاری از اساتید دانشگاه و نمایندگان مجلس مخالف بودند گفت: آنها معتقد بودند که من به دنبال مرحله دوم هدفمندی یارانه ها نباشم و این اقدام بسیار خطر ناک است، آنها حتی اظهار می کردند که بحث کنترل تورم مورد نظر دولت نیز امکان پذیر نخواهد بود، اما ما هیچ چاره ای نداشتیم جز این که گام دوم هدفمندی یارانه ها را برداریم.

ادامه دارد...

کد N539417