رهامی در همایش امتداد اعتماد:

احزاب با تابلو مشخص وارد میدان انتخابات شوند

احزاب و تشکلها

دبیرکل جامعه اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با تاکید بر نقش احزاب در ایجاد خرد جمعی جامعه گفت: دانش سیاسی جامعه از طریق احزاب تعمیق پیدا می کند و احزاب باید با تابلو مشخص برای انتخابات وارد میدان شوند.

حجت الاسلام و المسلمین محسن رهامی دبیرکل جامعه اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها در همایش امتداد اعتماد که از سوی شاخه جوانان حزب اعتماد ملی استان تهران برگزار شد، گفت: حزب یک ماموریت اصلی دارد و آن آماده کردن مردم برای مشارکت در انتخابات است. براساس یک تجربه جهانی همه حکومت های سیاسی به سمت مدیریت جمعی حرکت می کنند.

وی افزود: امروز کشورهای دنیا با تصمیم و اراده فرد اداره نمی شود. دنیا به کمک احزاب و تشکل های سیاسی  و خرد جمعی اداره می شود.

دبیر کل جامعه اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با بیان اینکه با حضور احزاب و تشکل های سیاسی میزان درصد خطای جمعی همیشه کمتر از تصمیمات فردی است گفت: اقدام آقای کروبی به عنوان بنیانگذار حزب اعتماد ملی قابل تقدیر است. بایدکمک کنیم احزاب پا بگیرند و نقششان را در اداره کشور نشان دهند.

وی با بیان اینکه احزاب با تابلو مشخص وارد میدان شوند ادامه داد: دانش سیاسی جامعه از طریق احزاب تعمیق پیدا می کند.

رهامی با اشاره به ائتلاف اصلاح طلبان با حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: در انتخابات 92 با وحدت و ائتلاف اشتباه تاریخی سال 84 اصلاح طلبان را جبران کردیم.

وی افزود: امروز کسانی از دولت گذشته اعلام برائت می کنند که زمانی حامی آن دولت بودند و اگر کسی خلاف رای و نظر دولت وقت عمل می کرد با آن برخورد می شد و حق خود را وحی منزل می دانستند.

دبیر کل جامعه اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها به کناره گیری عارف در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم اشاره کرد و افزود: در این انتخابات تاکید بر خرد جمعی شد اگر چه برخی الزامات خرد جمعی توسط دولت رعایت نشد.

رهامی با تاکید بر نقش احزاب در انتخابات گفت: الان که برای انتخابات آینده برنامه ریزی می‌کنیم باید به گونه ای عمل کنیم که به جوانانمان بیاموزیم مصالح حزبی را بر منافع شخصی ترجیح دهند و همچنین باید مصالح ملی را بر مصالح تشکیلاتی ترجیح دهند.