رئیس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خبر داد

کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان ها راه اندازی می‌شود

جبهه اصلاحات,كواكبيان

رئیس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با اشاره به انتخاب اعضای هیات رئیسه کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اعلام کرد که کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان ها راه اندازی می‌شود.

مصطفی کواکبیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به برگزاری آخرین نشست شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به ریاست دبیر کل حزب مردمسالاری، افزود: در این جلسه پس از تبادل اخبار، گزارش مبسوطی از سوی اینجانب که در طول سه ماهه دوم سال جاری ریاست شورای هماهنگی را عهده دار بودم ارائه شد، از برگزاری جلسات منظم و مستمر شورا و کمیته انتخابات و ارتقای کار گروه انتخابات به کمیته انتخابات و تهیه و تنظیم و تصویب آیین نامه‌های مربوط به این موضوع گرفته تا پیگیری جهت مسکوت گذاشتن طرح قانون احزاب و ارسال نامه به رئیس مجلس در این زمینه؛ از موضع گیری‌های مختلف برای روز قدس، تحریم های جدید آمریکا علیه ایران،‌استیضاح فرجی‌دانا،‌ سخنان رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل و ... گرفته تا ملاقات با آقای گری لوئیس نماینده بان کی مون جهت اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه ؛ از پیگیری موضوع راه اندازی مجدد خانه احزاب و ارائه طرح جامعه اصلاح قانون احزاب ( با تشکیل 9 جلسه از احزاب مختلف به عنوان کمیته مشورتی احزاب ) به وزارت کشور گرفته تا نشست با اعضای اصلاح‌طلب شورای شهر تهران و اطلاع رسانی مناسب در همه این اقدامات ومواضع در خبرگزاری ها و امثال آن را گزارش مبسوطی ارائه دادم.

وی افزود: در ادامه این نشست ریاست دوره ای شورای هماهنگی به حزب اراده ملت و آقای احمد حکیمی پور دبیر کل آن واگذار شد و سه موضوع زیر به تصویب رسید:اولاً : هیچ حزب عضو شورا حق ندارد به صفت شخصیت حقوقی در هیچ تشکل موازی و همسو عضو باشد.

ثانیاً‌: هرچه سریعتر باید در همه استان های کشور کنیته انتخابات شورای هماهنگی راه اندازی شود.

ثالثاً‌: اگر در برخی استان ها تشکل اصلاح طلبی رسمی و قانونی وجود داشته باشد که عضو هیچ یک از احزاب شورای هماهنگی کشور نیست تشکل مذکور می تواند عضو شورای هماهنگی آن استان شود.

دبیر کل حزب مردم سالاری با اشاره به نشست کمیته انتخابات در ادامه جلسه گفت: در این جلسه اعضای هیات رئیسه این کمیته بر اساس آئین نامه داخلی آن انتخاب شدند و آقای محسن رهایی به عنوان رئیس این کمیته انتخاب شد و علاوه بر اینجانب به عنوان مسوول پشتیبانی کمیته،‌آقایان یدالله طاهر نژاد، احمد حکیمی پور و خانم ژاله فرامرزیان به ترتیب به عنوان قائم مقام رئیس و سخنگو و دبیر این کمیته انتخاب شدندو مقرر شد علاوه بر تشکیل جلسات این کمیته در تهران هرچه سریعتر و تا پایان سال جاری کمیته مذکور در همه استان ها راه اندازی شود.

آخرین نشست شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در زمان ریاست حزب مردم سالاری همزمان با شب عید سعید غدیر در محل این حزب با حضور اکثریت قاطع برگزار شد.

انتهای پیام

کد N539329