کری: خود عراقی‌ها باید کشورشان را از داعش پس بگیرند

عراق, جان كري, داعش

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد، این عراقی‌ها هستند که باید به خاطر پس گرفتن کشور خود با گروه تروریستی داعش که با وجود حملات هوایی ائتلاف بین‌المللی به پیشروی خود ادامه می‌دهد، مبارزه کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان کری، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد: در حال حاضر معتقدیم که استراتژی ما تقویت خواهد شد و توانایی‌ها برای مبارزه بیشتر شده و داعش در انزوای بیشتری قرار خواهد گرفت اما در نهایت امر این عراقی‌ها هستند که باید اراضی کشور خود را از داعشی‌ها پس بگیرند.


جان کری همچنین حمله داعش به شهر کوبانی را که همچنان با وجود حملات ائتلاف ادامه دارد یک فاجعه خواند.مسئولان آمریکایی هشدار دادند که در صورت موفقیت داعش در حملات چند هفته‌ای خود در کوبانی (عین‌العرب) خطر وقوع جنایت در این منطقه وجود دارد.
واشنگتن بارها نگرانی خود را درخصوص اوضاع شهر کوبانی ابراز کرد، اما بر این مساله تأکید کرد که نجات این شهر از سقوط از اولویت‌های جنگ آمریکا علیه داعش نیست.
جان کری افزود:‌ بازسازی اعتماد و قدرت ارتش عراق زمان زیادی را می‌طلبد چراکه این ارتش با حملات گسترده داعشی‌ها مواجه است.
وی افزود: ما نسبت به قدرت خود برای اجرای این استراتژی مطمئن هستیم چراکه تمام کشورهای منطقه با داعش مخالف هستند.
کری اعلام کرد که بیش از 60 کشور به ارسال کمک برای مبارزه با گروه تروریستی داعش متعهد شده‌اند.انتهای پیام
کد N539164