محاکمه 25 شخصیت نظام قذافی به تاخیر افتاد

ليبي,معمر قذافي,محاكمه

دادگاه تجدیدنظر لیبی، جلسه محاکمه 25 تن از شخصیت‌های نظام قذافی را به منظور اعطای فرصت به وکلای مدافع آنها برای تهیه گزارش‌های لازم، به دوم ماه آتی موکول کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از الجزیره، دادگاه تجدیدنظر لیبی، محاکمه 25 تن از شخصیت‌های نظام قذافی، رهبر سابق لیبی را به تاخیر انداخت که برجسته‌ترین این متهمان سیف‌الاسلام قذافی، پسر معمر قذافی و عبدالله سنوسی، رئیس دستگاه اطلاعات نظام سابق و دیگری البغدادی، نخست‌وزیر دوره قذافی بود.

این افراد به سرکوب انقلاب 17 فوریه که به سرنگونی قذافی منجر شد، متهم هستند.

سیف‌الاسلام، پسر قذافی که به طور غیابی محاکمه شده از زمان دستگیری در سال 2011 میلادی، در نزدیکی زنتان 180 کیلومتری جنوب شرق طرابلس، در بازداشت به سر می‌برد که دادگاه کیفری بین‌المللی و دادگاه طرابلس همچنان درخصوص محاکمه وی با یکدیگر در نزاع هستند و لیبی نیز تاکنون با تحویل وی به دادگاه مخالفت کرده است.

دادگاه کیفری بین‌المللی دستور بازداشت سیف‌الاسلام و السنوسی را به اتهام ارتکاب جنایات انسانی صادر کرد.

دادگاه زنتان همچنان محاکمه پسر قذافی را به اتهام اختلال در امنیت کشور و همکاری با بیگانگان برای خروج اطلاعات از کشور پیگیری می‌کند.

همچنین عضو شورای انقلابیون بنغازی اعلام کرد که محمد الزهاوی رهبر گروه انصار شریعه در بنغازی و عضو شورای انقلابیون طی درگیری‌های منطقه بنینا در این شهر زخمی شده است.

انتهای پیام

کد N539031