ابراز شگفتی العبادی نسبت به عذرخواهی بایدن از عربستان، امارات و ترکیه

عراق,آمريكا,داعش

نخست‌وزیر عراق با ابراز شگفتی از عذرخواهی جو بایدن از عربستان، امارات و ترکیه بار دیگر این کشورها را به حمایت آشکار از داعش و دیگر گروه‌های تروریستی متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از الجزیره، حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که علت عذرخواهی جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا از برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و ترکیه را متوجه نمی‌شود چراکه سخن بایدن کاملا واضح بود و وی اعلام کرد که گروه تروریستی داعش به‌طور کامل از سوی ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس حمایت می‌شود.

وی افزود: مسئله حمایت این کشورها از داعش امری مخفیانه نیست چرا که خود این کشورها بر این مسئله اقرار دارند.

عبادی خاطرنشان کرد: این کشورها سعی می‌کنند که مخالفان سوری را حمایت کنند چرا که آنها به خوبی می‌دانند که قوی‌ترین طرف‌های مخالف سوری همان تروریست‌ها، داعشی‌ها، جبهه النصره و دیگر گروه‌های تروریستی هستند.

آنها این مسئله را به خوبی می‌دانند اما گمان می‌کنند که با حمایت‌های خود از تروریست‌ها بر دشمنان و رقیبان خود فشار وارد خواهند کرد.

نخست‌وزیر عراق با هشدار نسبت به ایجاد نزاع طائفه‌ای در منطقه اعلام کرد که گروه تروریستی داعش برای عربستان و ترکیه و همچنین دیگر کشورهای منطقه تهدید جدی محسوب می‌شود.

پیشتر بایدن درخصوص متهم کردن عربستان و دیگر کشورهای منطقه به حمایت از گروه‌های تروریستی، از این کشورها عذرخواهی کرد.

جو بایدن درخصوص سیاست‌های آمریکا در خاورمیانه گفته بود مشکل بزرگ ما هم‌پیمانان ما در منطقه هستند. ترکیه، عربستان، امارات و دیگر کشورهای منطقه دوستان ما هستند اما آنان تنها به مسئله سقوط نظام بشار اسد توجه می‌کنند.

انتهای پیام

کد N539018