آیت‌الله موسوی‌اردبیلی:

تعلیم و تربیت، شرایط و لوازم خاص خودش را می‌طلبد

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي موسوي اردبيلي

آیت‌الله موسوی‌اردبیلی گفت: مسأله تعلیم و تربیت از دیر زمان مورد توجه اینجانب بوده است و همواره تلاش کرده تا در این راه قدمی بردارم.

آیت‌الله موسوی‌اردبیلی گفت: مسأله تعلیم و تربیت از دیر زمان مورد توجه اینجانب بوده است و همواره تلاش کرده تا در این راه قدمی بردارم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار رئیس دانشگاه فرهنگیان با تأکید بر اهمیت مسأله تعلیم و تربیت اظهار کرد: چند سالی قبل از انقلاب ایده تأسیس مراکزی همچون دانشگاه و دبیرستان را جهت انجام امر تعلیم و تربیت در سر داشتم که ضمن مشورت با افراد فرهیخته‌ای همچون مرحوم روزبه به این جمع بندی‌هایی رسیدم که حاصل آن شکل‌گیری مدارس مفید شد.

این مرجع تقلید تصریح کرد:‌ جامعه فرهنگی ما باید تلاش کند ایده افرادی همچون مرحوم روزبه را که همان انگیزه‌های دینی است، تعقیب کنند تا بتواند افراد مؤثر و فرهیخته‌ای را به جامعه تحویل دهد.

وی با تأکید مجدد بر امر تعلیم و تربیت گفت: کار شما کار ارزشمندی است ولی شرایط و لوازم خاص خودش را می‌طلبد که با رعایت آن‌ها می‌توانید خدمات ارزنده‌ای به جامعه ارائه کنید و امیدوارم در این راه توفیقات لازم را به دست آورید.

در این دیدار مهر محمدی رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده بیان کرد: بعد از تأسیس دانشگاه فرهنگیان کشور، بحمدالله الان 100 مرکز دانشگاهی وابسته به این مجموعه، در سراسر کشور به صوت خاص به امر تعلیم و تربیت اهتمام دارند که امیدواریم بتوانیم در راستای فرمایشات حضرتعالی و تربیت افرادی همچون استاد روزبه قدم‌های مناسبی برداریم.

وی گفت: با توجه به مسئولیت مراجع عظام نسبت به امر تعلیم و تربیت به طور عام و علاقه حضرتعالی نسبت به این امر به طور خاص، امیدواریم بتوانیم پیوسته از رهنمودهای ارزشمند حضرتعالی در این زمینه استفاده کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: الان در پی آن هستیم تا مراکز برای انجام کارهای پژوهش در قم تأسیس کنیم که به صورت خاص به امر تعلیم و تربیت بپردازد و سطح کار را بالا ببرد تا بتوانیم بنیه علمی و دینی این مراکز را تقویم کنیم و امیدواریم در این راه بتوانیم از تجربیات حضرتعالی و مجموعه دانشگاه مفید استفاده کنیم.

انتهای پیام

کد N538881