اقلیم کردستان عراق با اعزام پیشمرگه‌ها به کوبانی مخالفت کرد

تسنیم نوشت:

دولت اقلیم کردستان عراق، روز یکشنبه مخالفت خود را با اعزام نیروهای پیشمرگه به شهر کردنشین کوبانی (عین العرب) در سوریه اعلام کرد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «أین»، «نیچروان بارزانی» نخست‌وزیر دولت اقلیم کردستان عراق در کنفرانس خبری مشترک با «ملا بختیار» مسئول دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان در استان «سلیمانیه» گفت: «در شرایط فعلی، ما نمی‌توانیم نیروهای پیشمرگه را به شهر کوبانی اعزام کنیم.»
بارزانی با بیان اینکه «اقلیم کردستان درخصوص بحران شهر کوبانی با طرف‌های بین‌المللی رایزنی می‌کند»، خاطرنشان کرد حملات هوایی ائتلاف جهانی مبارزه با گروه تروریستی داعش در شهر کوبانی از طریق کمک‌های دولت اقلیم کردستان عراق انجام می‌شود.
«مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان، پیشتر اعلام کرد که دولت اقلیم کردستان عراق برای نیروهای کُرد در شهر کوبانی سلاح و تجهیزات فرستاده است.
براساس این گزارش، درگیری‌های مستمر در شهر کوبانی بین گروه تروریستی داعش و نیروهای مدافع مردمی کُرد از یک سو و حملات هوایی ائتلاف به مواضع داعشی‌ها از سوی دیگر در جریان است ولی این درگیری‌ها در پیشروی تروریست‌ها مانعی ایجاد نکرده است.
سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد نسبت به جنایات گروه تروریستی داعش علیه اهالی کوبانی در صورت سقوط این شهر به دست تروریست‌ها، هشدار داده‌اند.

5252

کد N538700