آیت‌الله نوری‌همدانی:

جای «تفسیر و حدیث مقارن» در حوزه خالی است

رييس پژوهشگاه مطالعات تقريبي,مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني,اسلام,دين,مجمع تقريب,شيعه,آيت‌الله اراكي,دبيركل مجمع تقريب مذاهب

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: جای« تفسیر مقارن» و «حدیث مقارن» در حوزه خالی است و پژوهشگران و فقیهان باید فکری برای این قضیه انجام دهند تا حوزه از این لحاظ دچار ضرر نشود.

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: جای« تفسیر مقارن» و «حدیث مقارن» در حوزه خالی است و پژوهشگران و فقیهان باید فکری برای این قضیه انجام دهند تا حوزه از این لحاظ دچار ضرر نشود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار با آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و حجت الاسلام محمد حسین مختاری، رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی گفت: عید غدیر یکی از بزرگترین اعیاد مسلمین به شمار می‌رود و عالمان، اندیشمندان دینی و هرکسی که برای سربلندی و اعتلای اسلام و مذهب زحمت می‌کشد، سربازان ولایت هستند.

وی، فتنه‌ها و ایجاد تفرقه غربی‌ها را از موضوعات بسیار مهم جهان اسلام دانست و اظهار کرد: تاریخ به یاد ندارد که دشمن لحظه‌ای در برابر نفوذ دین اسلام در میان جوامع بشری سنگ اندازی نکرده باشد و هرروز با نقشه‌های جدید به فکر توطئه علیه اعتقادات مسلمانان هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه‌نیوز، نوری‌همدانی با بیان این‌که «مقابله با دشمنان مسئله‌ای است که قرآن کریم تاکید زیادی درباره آن کرده است» افزود: همیشه در برابر مومنین گروه‌های منافقین، مشرکین و ستمگران وجود داشته‌اند و تا آخر هم ادامه خواهد داشت.

وی موضوع ولایت فقیه را از موضوعات مهم مکتب اسلام برشمرد و خاطرنشان کرد: ولایت از جمله مسائلی است که اولین آیه در مباحث کلامی را به خود اختصاص داده است.

این مرجع تقلید افزود: مغرضان برای هموار کردن راه خود و اقناع کردن مردم از هیچ دسیسه و فتنه‌ای حتی تحریف و جعل احادیث، کوتاه نخواهند آمد، زیرا وقایع تاریخ همه بیانگر این قضیه است که آنها حتی بعضی از کسانی که جزء صحابه پیامبر(ص) نبودند را از صحابه به شمار آورده‌اند.

وی تصریح کرد: جای دو بحث مهم تفسیر مقارن و حدیث مقارن در حوزه خالی است و پژوهشگران و فقهاء باید فکری برای این قضیه انجام دهند تا حوزه از این لحاظ دچار ضرر نشود. زیرا دشمنان تلاش کرده‌اند تا در کتاب‌هایشان هر جا که مربوط به فضائل اهل بیت (ع) بود را ذکر نکنند.

نوری‌همدانی در پایان، اجیر کردن تروریست علیه اسلام، تخریب کردن چهره اسلام در نزد جهانیان، بدبین کردن مذاهب اسلامی نسبت به یکدیگر را اهداف مهم دشمن ذکر و اظهار کرد: علما و مذاهب اسلام باید با داشتن وحدت این فتنه‌های دشمنان را خنثی کنند.

انتهای پیام

کد N538665