شریعتمداری خبر داد:

زمان نهمین سفر استانی رئیس جمهور/اجرایی شدن طرح های عمرانی سفرهای استانی ظرف یکسال

دولت

معاون اجرایی رییس جمهوری گفت :کاروان تدبیر و امید در نهمین سفر استانی خود اواخر مهرماه و اوایل آبان عازم استان زنجان می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شریعتمداری در حاشیه مراسم افتتاح مسجد جامع آل یاسین در جمع خبرنگاران گفت: انشالله سفر استانی رییس جمهوری به استان زنجان در 30مهر و اوایل آبان و در این حوالی انجام خواهد شد.

وی یکی از اهداف کاروان تدبیر و امید و دولت یازدهم در سفرهای استانی را تطابق بین دانش موجود در مرکز نسبت به ضعف ها و قوت های مناطق مختلف کشور با آنچه در عمل در مناطق مختلف در حال وقوع است برشمرد و افزود: آشنایی مستقیم با مشکلات مردم، پتانسیل ها و ظرفیت های استان ها از دیگر اهداف انجام سفر کاروان تدبیر و امید است که در هشت سفری که تاکنون انجام شده است، این اهداف محقق شده است.

معاون اجرایی رییس جمهوری گفت: شناسایی آن دسته از طرح های عمرانی که قابل پیشرفت فیزیکی هستند و نقشی موثر در زندگی مردم دارند و یا می توانند در اشتغال و توسعه اقتصادی کشور ایفای نقش کنند نیز در سفرهای استانی در اولویت قرار می گیرند.

شریعتمداری با بیان اینکه  این طرح ها با همکاری نمایندگان مجلس، مسوولان محلی و وزارتخانه ها انتخاب می شوند، گفت: اعتبارات به این طرح ها به طور کامل تخصیص پیدا می کند تا شاهد افتتاح آنها در طول مدت زمانی حداکثر یک سال از انجام سفر باشیم.

وی  با بیان اینکه شناسایی طرح های اولویت دار مورد توجه دولت تدبیر و امید می باشد، تصریح کرد: ممکن است بعضی از مشکلات وی‍ژه و خاص در هر کدام از مناطق وجود داشته باشد که با مذاکره با نخبگان محلی آن مشکلات شناسایی می شوند.

معاون اجرایی رئیس جمهور  بیان داشت: در این سفرها به مشکلات مهمی که ممکن است تاکنون از دید و نظر مسوولان دور مانده باشد یا احیانا نتوانسته اند برای حل آن قدم های موثری بردارند پرداخته می شود؛ بعنوان نمونه زیر کشت بردن حدود 500 هزار هکتار از اراضی استان خوزستان در سفر رهبر معظم انقلاب مورد تاکید ایشان قرار گرفته بود اما متاسفانه به دلیل محدودیت های منابع یا هر اولویت دیگر در دولت های گذشته مغفول مانده بود اما این دولت تشخیص داده است که این طرح را اولویت اول خود قرار دهد.

وی یادآور شد: در استان خوزستان برای اجرای این طرح با اجازه رهبر معظم انقلاب 1.5 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برداشت شد که 500 میلیون دلار در حیطه عمل قرار گرفت و وزارت جهادکشاورزی مسوولیت اجرای آن را بر عهده دارد.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: در قالب سفرهای استانی، جلساتی در تهران با سازمان های توسعه ای کشور و نهادهای عمومی غیردولتی - مثل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بنیاد شهید، بنیادهای تعاون و قرارگاه های مختلف سازندگی که در اقتصاد نقش دارند - تشکیل می دهیم و آنها را با ظرفیت های استان آشنا می کنیم؛ علاوه بر این، جلساتی نیز در استان بین مسوولان و سرمایه گذاران بخش خصوصی منطقه و ایرانیان خارج از کشور آن نقاط برگزار می شود.