ولایتی در دیدار با یک مقام سیاسی ترکیه: بمباران عراق و سوریه بدون اجازه دولت های آنان توجیه ندارد

نسیم آنلاین نوشت:

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک در دیدار با همتای ترکیه‌ای خود، وضعیت منطقه را نگران کننده خواند و گفت: هجمه و بمباران در مناطق مختلفی چون عراق و سوریه بدون اجازه حکومت‌های آنان هیچ توجیهی ندارد

علی اکبر ولایتی در دیدار با رئیس مرکز تحقیقات و استرات‍ژیک ترکیه وضعیت منطقه خاورمیانه و شما آفریقا را نگران کننده خواند و گفت: همه کشورها باید جلوگیری از دخالت بیگانکان را در این منطقه ضروری بدانند و در این مسیر گام بردارند، چرا که سیاست‌های بیگانکان در این مناطق مانند سیاست‌های استعماری است.
او در ادامه با اشاره به روابط طولانی ایران و ترکیه گفت: دو کشور ایران و ترکیه باید از نفوذ بیگانگان و سیاست‌های استعماری آنها جلوگیری کنند و در این زمینه همکاری‌های مشترکی را داشته باشند.
ولایتی حمله به کشورهای منطقه را بدون مجوز دانست و گفت: هجمه و بمباران در مناطق مختلفی چون پاکستان، عراق و سوریه بدون اجازه حکومت‌های آنان هیچ توجیه و دلیل قانع کننده‌ای ندارد و حمله به مردم بیگناه غزه و کشتن کودکان و از بین بردن ساختار‌های آنان هیچگونه توجیه عقلانی و انسانی ندارد.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک کمک‌های ایران به این مناطق را صادقانه دانست و گفت: با توجه به تحولات منطقه به طور یقین روابط ایران و ترکیه در منطقه اهمیت بسیاری دارد و تبادل هیات‌های علمی می‌تواند در این راستا بسیار موثر باشد.
همچنین "سلیمان سن سوی" رئیس هیات موسسه مطالعات استراتژیک آسیایی ترکیه که در این دیدار حضور داشت با اشاره به تغییرات ایجاد شده در سطح منطقه و جهان، بر ضرورت توجه هر چه بیشتر به این تحولات تاکید کرد و علاوه بر آن دیدگاه‌های ایران و ترکیه را نیز در این زمینه قابل توجه دانست.

 

45231

 

کد N538592