لاریجانی پیش از عزیمت به ژنو:

بین‌المجالس جهانی ساختاری جداگانه از سازمان ملل دارد/ محورهای اصلی سخنرانی در ژنو

مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مدتی است جریانی به دنبال آن است که اتحادیه بین‌المجالس را زیرمجموعه سازمان ملل قرار دهد، گفت: بین‌المجالس جهانی ساختاری جداگانه دارد. بهانه‌هایی که برخی برای شلوغ‌تر کردن اوضاع می‌تراشند

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به منظور شرکت در صدوسی‌ویکمین اتحادیه بین‌المجالس جهانی تهران را به مقصد ژنو ترک کرد.

وی پیش از عزیمت به ژنو در به فرودگاه و در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اتحادیه بین المجالس اسلامی اتحادیه ای ریشه دار و دارای قدمت است، به موضوعات مطرح شده در اجلاس پیش رو اشاره کرد و گفت: وضعیت تروریسم در دنیا، بهانه‌هایی که برخی برای شلوغ‌تر کردن اوضاع می‌تراشند، مشکلات آب و مسائل بوجود آمده ناشی از آن، مساله برابری جنسیتی و خشونت علیه زنان از جمله موضوعاتی است که در این اجلاس مطرح و پیرامون آن بحث و بررسی خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ریشه برخی از اینگونه بهانه‌جویی‌ها مسائل منطقه و برخی دیگر مسائل بین المللی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در کمیته های تخصصی این اجلاس مساله حقوق بشر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

لاریجانی گفت: مدتی است که جریانی به دنبال آن است که اتحادیه بین المجالس جهانی را زیرمجموعه سازمان ملل قرار دهد، اما باید بدانند که بین‌المجالس ساختاری جداگانه دارد.

وی خاطر نشان کرد: البته درباره این مساله هم اختلاف نظرهایی وجود دارد.

رئیس قوه مقننه گفت: در اجلاس پیش رو مذاکراتی در مورد موضوعات مطرح شده با رؤسای مجالس کشورهای مختلف انجام خواهیم داد.

 

به گزارش مهر، رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور شرکت در اجلاس بین المجالس جهانی عازم سوئیس شده است.

پیش از این، هیاتی از جمله کاظم جلالی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجلس، جواد جهانگیرزاده، فاطمه رهبر، احمدرضا دستغیب، سیدهادی حسینی، عباس پاپی‌زاده و موید حسینی به ژنو سفر کرده‌اند و در سفر لاریجانی، ضرغام صادقی عضو هیات رئیسه مجلس رئیس مجلس شورای اسلامی را همراهی می کند.