سیدفخرالدین عامریان:

اتاق مشترک « ایران و بزریل» در تهران تاسیس می‌شود

سیاسی

رئیس اتاق مشترک برزیل و ایران، از تاسیس اتاق مشترک « ایران و بزریل» در تهران خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) سید فخرالدین عامریان در واکنش به هشدار رییس انجمن دوستی ایران و برزیل نسبت به کلاهبرداری از تجار اظهار کرد: اتاق بازرگانی « بزریل و ایران» بنابر رسالت و اهداف کلان نظام جمهوری اسلامی ایران و با هدف توسعه روابط اقتصادی با برزیل در چارچوب قانون،‌در سال جاری در شهر سائوپانولو برزیل به ثبت رسید. اینجانب سید فخر الدین عامریان به عنوان یک فعال اقتصادی و صادرکننده نمونه دو سال گذشته ، با 16 سال فعالیت اقتصادی و دارا بودن 74 شعبه فروش فرش در برزیل، همراه با تعدادی از فعالان اقتصادی دو کشور،‌به دنبال هماهنگی و مکاتبات انجام شده با نهادها و مراکز قانونی و معتبر کشورمان از جمله سفارت جمهوری اسلامی ایران در برازیلیا، وزارت امور خارجه و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران اقدامات لازم را برای ثبت اتاق مشترک بازرگانی « برزیل و ایران» در آن شهر برزیل انجام داده‌ایم. همچنین با توجه به اقدامات قانونی انجام شده در ایران،‌ان‌شاء الله به زودی شاهد شکل‌گیری اتاق مشترک « ایران و بزریل» در تهران نیز خواهیم بود.

وی با انتقاد از اظهارات رییس انجمن دوستی ایران و برزیل، سخنان وی را «دارای ابهام و نکاتی به دور از واقعیت درباره جایگاه اتاق برزیل و ایران» دانست.

وی با تاکید بر این که اطلاع‌رسانی در زمینه «وقایع و مکاتبات داخلی این نهاد با مراکز مختلف کشور برعهده نهادهای مربوطه دو کشور است» در عین حال به رییس انجمن دوستی ایران و برزیل یادآور شد: اخبار تاسیس اتاق مشترک در برزیل با حضور مقامات رسمی و وزرای آن کشور پیش از این منتشر شده است.

عامریان هم‌چنین گفت: اینجانب به عنوان یک فعال اقتصادی به ویژه در حوزه برزیل،‌ حق هرگونه پیگیری قضایی از سخنان آن فرد را برای خود و هم صنفان محترم محفوظ می‌دانم.

انتهای پیام

کد N538320