پورمحمدی: تا سال 94 بانک جامع اطلاعاتی کودکان تشکیل می‌شود

وزير دادگستري,پورمحمدي,كودك

وزیر دادگستری از تشکیل بانک جامع اطلاعاتی کودکان تا سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در حاشیه مراسم گرامیداشت هفته ملی کودک که صبح امروز در وزارت دادگستری برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز جامعه هدف ما، حمایت از کودکان بزهکار، محروم از تحصیل، مهاجران، کودکان خیابانی، کودکان بدسرپرست و کودکانی که دارای معلولیت‌های جسمی هستند، است. در واقع قرار ما این است که بحث دفاع از حقوق کودک را جدی‌تر از گذشته دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه در دولت جدید فعالیت دبیرخانه مرجع ملی دفاع از حقوق کودکان بیشتر شده است، گفت: در حال انجام امور بانک جامع اطلاعاتی برای کودکان و نوجوانان زیر 18 سال هستیم. کودکان اصلی‌ترین دارایی کشور ما محسوب می‌شوند.

وزیر دادگستری با بیان اینکه در حال تدوین سند ملی حقوق کودک هستیم، خاطرنشان کرد: رییس‌جمهور در چند روز گذشته دستور دادند که متکدیان جمع‌آوری شوند در حالیکه بیشتر تعداد این متکدیان را کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دهند.

پورمحمدی با بیان اینکه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، مقام اجرایی نیست، تصریح کرد: مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به عنوان یک نهاد پیگیری‌کننده است.

وی با اعلام این خبر افزود: تا سال 94 بانک جامع اطلاعاتی کودکان تاسیس خواهد شد در واقع مشکل عمده ما در کشور در بحث نهادهای مربوط با کودکان ناهماهنگی است.

انتهای پیام

کد N538278