در دیدار با قائم مقام وزیرخارجه قبرس: 

ظریف خواستار ایفای نقش مستقل و فعال تر اتحادیه اروپا در ادامه مذاکرات شد

سیاست خارجی

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به  گفتگوهای کشورمان با اعضای 1+5 و نقش تأثیر گذار اتحادیه اروپا در مذاکرات ، خواستار ایفای نقش مستقل تر و فعال تر این اتحادیه در ادامه مذاکرات شد .

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز با الکساندروس ان زنون قائم مقام وزیر امور خارجه قبرس ملاقات کرد .

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به روابط دوجانبه دوستانه دو کشور بر افزایش همکاری ها در زمینه های اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی تأکید و ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور بیش از پیش توسعه یابد .

 محمد جواد ظریف در ادامه با اشاره به گفتگوهای کشورمان با اعضای 1+5 و نقش تأثیر گذار اتحادیه اروپا در مذاکرات، خواستار ایفای نقش مستقل تر و فعال تر این اتحادیه در ادامه مذاکرات شد .

الکساندروس ان زنون قائم مقام وزیر امور خارجه قبرس ضمن ابراز خرسندی در سفر به ایران ابـراز امیدواری کرد که مذاکرات ایران و 1+5 بـا موفقیت بـه پایان برسد . در ادامه وی گفت : ایجاد اعتماد بین ایران و جامعه جهانی ، زمینه را بـرای توسعه روابط در تمام ابعاد هموار می نماید . قائم مقام وزیر امور خارجه قبرس بر این موضوع تاکید کرد که اتحادیه اروپا خواهان روابط مستمر و با ثبات با جمهوری اسلامی ایران است .

الکساندر ان زنون برای افزایش همکاری در زمینه های اقتصادی و سیاسی اعلام آمادگی کرد و از سفر آتی مقامات این کشور به جمهوری اسلامی ایران برای تحکیم همکاریهای دو کشور خبر داد .