در دیدار با قائم مقام وزیر خارجه قبرس اعلام شد

درخواست ظریف برای نقش مستقل‌تر اتحادیه اروپا در ادامه مذاکرات

ايران,مذاكرات ايران و گروه 1 5,اتحاديه اروپا,محمدجواد ظريف,مذاكرات هسته‌اي

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز(یک شنبه) با الکساندروس ان زنون، قائم مقام وزیر امور خارجه قبرس ملاقات کرد .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به روابط دوجانبه دوستانه دو کشور بر افزایش همکاری ها در زمینه های اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی تأکید و ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور بیش از پیش توسعه یابد .

محمد جواد ظریف در ادامه با اشاره به گفت‌وگوهای کشورمان با اعضای 1+5 و نقش تأثیر گذار اتحادیه اروپا در مذاکرات ، خواستار ایفای نقش مستقل تر و فعال تر این اتحادیه در ادامه مذاکرات شد .

الکساندروس ان زنون قائم مقام وزیر امور خارجه قبرس ضمن ابراز خرسندی در سفر به ایران ابراز امیدواری کرد که مذاکرات ایران و 1+5 با موفقیت به پایان برسد .

وی گفت : ایجاد اعتماد بین ایران و جامعه جهانی ، زمینه را برای توسعه روابط در تمام ابعاد هموار می نماید .

قائم مقام وزیر امور خارجه قبرس بر این موضوع تاکید کرد که اتحادیه اروپا خواهان روابط مستمر و با ثبات با جمهوری اسلامی ایران می باشد .

الکساندر ان زنون برای افزایش همکاری در زمینه های اقتصادی و سیاسی اعلام آمادگی کرد و از سفر آتی مقامات این کشور به جمهوری اسلامی ایران برای تحکیم همکاریهای دو کشور خبر داد .

انتهای پیام

کد N538170