نخست‌وزیر فلسطین:برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل تلاش می‌کنیم

جنگ,فلسطين,اسراييل

نخست وزیر دولت فلسطین با تاکید بر اینکه مصر یک پشتیبان تاریخی برای فلسطین از زمان آغاز وضعیت اسف بار در این منطقه به شمار می‌آید گفت احقاق حقوق ملت و حمایت از آن‌ها برای تشکیل کشور مستقل خواسته‌ای‌ است که ما در نشست بازسازی نوار غزه به دنبال تحقق آنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما،رامی الحمدالله، نخست وزیر دولت وحدت ملی فلسطین ضمن ابراز قدردانی نسبت به تلاش‌های مصر برای برگزاری نشست بازسازی نوار غزه تاکید کرد: مصر از زمان آغاز این وضعیت ناگوار و حتی تا همین لحظه پشتیبان تاریخی برای فلسطین به شمار می‌رود.

وی ابراز امیدواری کرد که نتایج این نشست مثبت بوده و موجب ارائه کمک‌های مالی برای بازسازی نوار غزه شود.

الحمدلله پیش بینی کرد که کمک‌های مختلفی در زمینه‌های آموزش، بهداشت و بازسازی ساختارهای زیربنایی تخریب شده جمع آوری شود تا هر چه سریعتر عملیات بازسازی نوار غزه آغاز شود.

وی افزود: دولت توافقی فلسطین که ناظر بر روند باسازی نوار غزه است برای پایان دادن به اقدامات اشغالگرانه اسرائیل تلاش خواهد کرد.ما امیدواریم که آمریکا در احقاق حقوق فلسطین به ایفای نقش بپردازد چرا که این کشور قادر است با اعمال فشار بر اسرائیل ملت فلسطین را در تشکیل کشور مستقل خود و پایان دادن به اشغالگری‌ها یاری کند و این چیزی است که ما در این نشست به دنبال آن هستیم.

وی در خصوص مساله گذرگاه‌ها افزود: ما در حال حاضر برای اجرای مجدد توافق نامه گذرگاه ایمن میان کرانه باختری و غزه که در سال 2005 امضا شد و طرف اسرائیلی از اجرای آن خودداری کرد تلاش می‌کنیم. اما در خصوص گذرگاه رفح، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در تلاش است تا این مساله را طی سفر کنونی خود به قاهره با مقامات دولت و ریاست جمهوری مصر مورد بررسی قرار دهد.

انتهای پیام

کد N537865