۱

نتیجه تحقیق و تفحص از بنیاد شهید به دادگاه می رود و مسئولان سابق باید پاسخگو باشند/ تخلفات قطعی است

  • ۳بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه

خانه ملت نوشت:

عضو هیات رئیسه کمیته تحقیق وتفحص از بنیاد شهید وامور ایثارگران از جمع بندی نهایی گزارش تفحص تا کمتر از یک ماه آینده خبر داد و گفت: گزارش این کمیته تا 15 آبان‌ماه نهایی و به کمیسیون اجتماعی مجلس ارسال خواهد شد.

مصطفی افضلی‌فرد‌ درباره آخرین وضعیت پرونده تحقیق وتفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: جلسات این کمیته به صورت مستمر در حال انجام است و رایزنی‌ها برای به نتیجه رسیدن این تحقیق و تفحص همچنان ادامه دارد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین وسرعین در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری بروز تخلفات مختلف در این تحقیق وتفحص، ادامه داد: این تخلفات بیشتر در حوزه مالی، اداری و اجرایی بوده و توانسته‌ایم تاکنون به اطلاعات خوبی در این زمینه دست پیدا کنیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه به زودی گزارش تحقیق و تفحص از بنیاد شهید به مجلس ارایه خواهد شد،‌ گفت: بخشی از این گزارش مربوط به اصلاح رویه‌هایی است که در بنیاد شهید به کار گرفته شده و نسبت به آن انتقاداتی وارد است و بخش دیگر آن به تضییع حقوق افراد ارتباط دارد لذا باید به قوه قضاییه ارسال شده تا مسئولان قبلی بنیاد شهید نسبت به آن پاسخگو باشند.

او یادآور شد: بخشی از این گزارش که بایداز سوی قوه قضاییه بررسی و منجر به صدور حکم شود قادر به ارایه در صحن علنی مجلس نیست اما سایر مواردی که جنبه عمومی‌تر دارد و نیاز به صدور حکم نیست در صحن قرائت خواهد شد.

افضلی‌فرد درباره زمان ارایه گزارش کمیته تحقیق وتفحص در صحن علنی مجلس،‌ گفت: با توجه به اقدامات انجام شده این تحقیق و تفحص تا 15 آبان‌ماه یعنی کمتر از یک ماه دیگر نهایی خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران با یادآوری تاخیر در جمع‌بندی این تحقیق و تفحص، گفت: به دلیل حجم گزارشات و بررسی‌ها و با توجه به تعدد مراکزی که باید مورد تحقیق و تفحص واقع می‌شدند لذا کار این کمیته تاحدودی به طول انجامید که در تلاش هستیم به زودی آن را جمع‌بندی کنیم.

 

23231

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.