نائب رئیس کمیسیون عمران:

جلساست مشترک دولت و مجلس باید خروجی مشخص داشته باشد

مجلس

نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: نشست های مشترک دولت و مجلس بسیار مثبت است، اما باید به سمتی هدایت شود که خروجی مشخص داشته باشد.

علیرضا خسروی در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به چهارمین نشست مشترک دولت و مجلس که به میزبانی خانه ملت برگزار شد، گفت: این نشست‌ها بسیار حائز اهمیت است و این اهمیت را از چند جنبه می‌توان بررسی کرد.
وی توضیح داد: اول رفع کدورت‌های احتمالی و برخی مسائل حاشیه ای که با این نشست ها و دیدارهای از نزدیک مرتفع می‌شود. دوم ارائه راهکارهایی برای آینده که از دل این نشست‌ها به دست می آید و سوم نیز قطعا انرژی مثبتی است که حاصل این گونه نشست‌های صمیمی است و قطعا در این نشست‌ها می‌توان راحت تر مسائل و مشکلات را بررسی کرد.

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: اما در این میان چند نکته هم قابل توجه است که می‌تواند کیفیت این نشست ها را افزایش دهد. نکته اول، ضرورت نگاه کارشناسی عمیق تر به این نشست ها و طرح مسائل مهم کشور در آن است. با اتکا به این نوع نگاه، قطعا شاهد خروجی‌های مناسب تری از جلسات مشترک دولت و مجلس خواهیم داشت.

 وی افزود: تاکید بر خروجی ثابت و مشخص، موضوع دیگری است که حائز اهمیت ویژه است، یعنی هر جلسه بتواند لااقل درباره دو یا سه موضوع مهم به صورت متمرکز مسائلی را طرح و راهکارهای برون رفت از آن را ارائه دهد.

خسروی با اشاره به مشکلات اساسی کشور گفت: اگر دو طرف مسائل و مشکلات فعلی کشور را در لیست های خود بنویسند، قطعا برخی مسائل مانند موضوع ضرورت رسیدگی به روستاها، توسعه آن ها، بحث بحران آب در کشور، اشتغال برای جوانان و... جزو دغدغه های مشترک خواهد بود. این دغدغه ها می تواند محور نشست ها قرار گیرد. الان

رئیس مجمع نمایندگان سمنان افزود: یکی از انتقادها به نشست دولت و مجلس علی رغم فواید بسیار آن، نداشت خروجی مشخص است. این نشست ها باعث می شود که نمایندگان مردم و دولتمردان همدیگر را ببینند و در مواقع بسیار رفع کدورت شود و مسائل به جای اینکه به صورت تذکر یا سوال به گوش وزیر برسد، در فضایی دوستانه و صمیمانه طرح شود. این ها همه مزیت است، اما واقعا می شد که بر کیفیت این جلسات افزود و آن را بالاتر برد و از این فرصت مناسب و طلایی حداکثر بهره را به دست آورد.

خسروی در خاتمه گفت: این جلسات می تواند منجر به صورت جلسه های مفید و تشکیل کارگروهی شود برای پیگیری مسائل و دغدغه های مشترک دولتمردان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی.