دور جدید مذاکرات ایران و آمریکا در سطح وزرای خارجه قطعی شد

ایران و آمریکا

وزارت خارجه آمریکا از حضور جان کری در نشست سه جانبه با حضور کاترین اشتون و محمد جواد ظریف در وین در پانزدهم اکتبر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت خارجه آمریکا، در این بیانیه آمده است: جان کری در روز پانزدهم اکتبر برای حضور در دیدار سه جانبه با حضور خانم اشتون مسئول سیاستگذاری خارجی اتحادیه اروپا و ظریف وزیر امورخارجه ایران به عنوان بخشی از مذاکرات فراگیر هسته‌ای ایران، راهی وین پایتخت اتریش خواهد شد.

این دیدار در ادامه دو دیدار سه جانبه‌ای است که پیشتر در نیویورک و در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شد و بخشی از مذاکرات بین ایران، اتحادیه اروپا و گروه 1+5 محسوب می شود.

در راستای آمادگی‌ها برای برگزاری این دیدار سه جانبه، ویلیام برنز، وندی شرمن معاونان وزیر خارجه و جیک سولیوان مشاور ارشد وزیر خارجه همراه با تیم مذاکره کننده آمریکا روز چهاردهم اکتبر دیدارهایی دوجانبه با ایران در وین برگزار خواهند کرد.

هلگا اشمید معاون مسئول سیاستگذاری خارجی اتحادیه اروپا و تیم کارشناسان وی نیز به این مذاکرات ملحق خواهند شد. اسامی تیم مذاکره کننده آمریکا به زودی منتشر خواهد شد.

 

23231

 

کد N537722