در دیدار با سفیر روسیه انجام شد

تقدیر عراقچی از نقش روسیه در مسیر مذاکرات هسته‌ای

ايران, انرژي هسته‌يي, مذاكرات ايران و گروه 1 5, روسيه, سيدعباس عراقچي

در آستانه مذاکرات دو جانبه و سه جانبه هسته ای در وین ، لوانس جاگاریان سفیر روسیه در تهران با سیدعباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ملاقات کزد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در این دیدار عراقچی با ارائه آخرین وضعیت از مذاکرات از جمله مذاکرات هفته گذشته با هیات آژانس انرژی اتمی در تهران ، از نقش مهم و بر جسته روسیه و چین در مذاکرات هسته‌ا ی تقدیر کرد.
وی گفت: هیات روسیه و شخص آقای ریابکوف در طول مذاکرات هسته‌ای همواره نقش مثبت و سازنده‌ای ایفا نموده و با ارائه پیشنهادات و راه حل‌های خلاقانه و مفید سعی نموده است تا امکان رسیدن به توافق نهایی را تسهیل نماید.

وی با تمجید از اراده دو دولت روسیه و چین برای کمک به روند مذاکرات و رسیدن به یک راه حل جامع مورد قبول طرفین ، بر ضرورت ادامه رایزنی‌های مستمر و تنگاتنگ با این کشورها و بویژه تماس‌های نزدیک بین هیات‌های مذاکره کننده ایران ، روسیه و چین تاکید نمود.
در این دیدار عراقچی همچنین به عزم کشورمان بر ادامه همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی برای حل و فصل مسائل گذشته و حال در قالب چارچوب همکاری بین ایران و آژانس تاکید کرد.
معاون وزیر امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران آماده تسریع در این روند بوده و آمادگی دارد تمامی این موضوعات را یکی پس از دیگری با آژانس حل و فصل نماید.
در این دیدار سفیر روسیه با ابراز امیدواری نسبت به حصول توافق جامع هسته ای به عزم و اراده کشورش برای هرگونه کمک و همراهی جهت نیل به این هدف تا پیش از موعد مقرر تاکید کرد.
انتهای پیام



           
کد N537585