عراقچي در ديدار با سفير روسيه در تهران:

آمادگي ايران براي تسريع در روند حل و فصل همه موضوعات با آژانس

سیاست خارجی

معاون وزیر امور خارجه گفتد : جمهوری اسلامی ایران آماده تسریع روند ادامه همكاري ها با آژانس  بوده و آمادگی دارد تمامی این موضوعات را یکی پس از دیگری با آژانس حل و فصل كند .

به گزارش خبرگزاري مهر،در آستانه مذاکرات دو جانبه و سه جانبه هسته ای در وین ، امروز ( شنبه 19/07/ 93 ) سفیر روسیه در تهران  لوانس جاگاریان با سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه ملاقات كرد.

 در این دیدار عراقچی با ارائه آخرین وضعیت از مذاکرات از جمله مذاکرات هفته گذشته با هیات آژانس انرژی اتمی در تهران ، از نقش مهم  و بر جسته روسیه و چین در مذاکرات هسته ا ی تقدیر نمود. عراقچی گفت هیات روسیه و شخص آقای ریابکوف در طول مذاکرات هسته ای همواره نقش مثبت و سازنده ای ایفا نموده و با ارائه پیشنهادات و راه حلهای خلاقانه و مفید سعی نموده است تا امکان رسیدن به توافق نهایی را تسهیل نماید.

عراقچی با تمجید از اراده دو دولت روسیه و چین برای کمک به روند مذاکرات و رسیدن به یک راه حل جامع مورد قبول طرفین ، بر ضرورت ادامه رایزنیهای مستمر و تنگاتنگ با این کشورها و بویژه تماس های نزدیک بین هیاتهای مذاکره کننده ایران ، روسیه و چین تاکید نمود.

در این دیدار عراقچی همچنین به عزم کشورمان بر ادامه همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی برای حل و فصل مسائل گذشته و حال در قالب چارچوب همکاری بین ایران و آژانس تاکید نمود.

معاون وزیر امور خارجه افزود : جمهوری اسلامی ایران آماده تسریع در این روند بوده و آمادگی دارد تمامی این موضوعات را یکی پس از دیگری با آژانس حل و فصل كند .

در این دیدار سفیر روسیه با ابراز امیدواری نسبت به حصول توافق جامع هسته ای به عزم و اراده کشورش برای هرگونه کمک و همراهی جهت نیل به این هدف تا پیش از موعد مقرر تاکید نمود.