حداد عادل در پاسخ به مهر:

اگر اختلاف نبود که بحث وحدت مطرح نمی‌شد/ همایش اصولگرایان حرکت مثبتی برای وحدت

احزاب و تشکلها

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ارزیابی‌اش از همایش همگرایی اصولگرایان گفت: این همایش یک علامت مثبت است که زمینه‌ای فراهم خواهد کرد تا نسبت به وحدت اصولگرایان در آینده خوش بین بود.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی حداد عادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان همایش همگرایی اصولگرایان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه ارزیابی شما از جلسه امروز چیست و آیا این گونه جلسات منجر به همگرایی بیشتر اصولگرایان خواهد شد، گفت: یک اجتماع بزرگ از سلیقه‌های مختلف صورت گرفته است و این علامتی است که می‌شود نسبت به آینده خوشبین بود.

وی همچنین در باره انتخابات مجلس افزود: فرق انتخابات ریاست جمهوری و مجلس در این است که در انتخابات ریاست جمهوری مردم به یک نامزد رای می‌دهند ولی در انتخابات مجلس چون تعداد نامزدها برای ورود به مجلس بیشتر است زمینه برای وحدت بیشتر می‌شود. امیدواریم همانطور که اصولگرایان در انتخابات مجلس گذشته به وحدت رسیده بودند در این انتخابات نیز بتوانند به وحدت برسند.

نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به این سئوال که آیا اصولگرایان در انتخابات مجلس آینده به لیست واحدی می رسند گفت: هنوز زود است درباره فهرست واحد صحبت کنیم. اکنون باید بیشتر سازوکارهای رسیدن به وحدت را بررسی کرد.

وی درباره جبهه پایداری در لیست واحد اصولگرایان در انتخابات مجلس ادامه داد: اگر اختلافی وجود نداشت لازم نبود وحدت شود چون اختلاف وجود دارد می خواهیم به وحدت برسیم.

حداد عادل درباره تحرکات اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس آینده تصریح کرد:  بالاخره یک خط قرمزهایی وجود دارد که اعلام شده است و آن فتنه است. از این خط قرمزها اگر بگذریم همه کسانی که اصول نظام را قبول دارند می توانند در یک رقابتی شرکت کنند و اهمیت انتخابات این است که از دل رقابت سالم و حول محور نظام یک مجلس خوبی تشکیل شود.