اظهارات سراج درباره پرونده‌های خاوری،‌ بابک زنجانی و بورسیه‌های غیرقانونی

پرونده,بابك زنجاني,محمودرضا خاوري

رییس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با پرونده‌های خاوری،‌ بابک زنجانی و بورسیه‌های غیرقانونی توضیحاتی ارایه کرد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ناصر سراج در حاشیه مراسم ختم قائم‌مقام سازمان بازرسی کشور در جمع خبرنگاران در رابطه با آخرین وضعیت پرونده سقوط هواپیمای ایران 140 گفت: نتیجه پرونده به مراجع ذی‌ربط اعلام می‌شود.

وی در رابطه با حادثه سراوان نیز گفت: هنوز گزارشی در این راستا برای ما ارسال نشده است، اما در استان بر روی آن کار می‌کنیم.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با پرونده محمودرضا خاوری خاطرنشان کرد: همچنان قصد داریم خاوری را به کشور بازگردانیم، اما زمان دقیق آن مشخص نیست. باید گفت که خاوری را به کشور باز خواهیم گرداند.

سراج همچنین در رابطه با بورسیه غیرقانونی که سوال یکی دیگر از خبرنگاران بود گفت:‌ این پرونده کامل شده است. در حال حاضر منتظر برگزاری جلسه‌ای با مجلس هستیم تا اقدامات را اعلام کنیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با پرونده فساد در فوتبال نیز افزود: این موضوع را بررسی می کنیم. رسیدگی به پرونده فساد در فوتبال ادامه دارد و چیزی نیست که بگوییم به اتمام رسیده است.

سراج در رابطه با آزادی شهرام جزایری از زندان گفت: در جریان پرونده وی نیستم؛ زیرا در آن زمان حضور نداشتم.

رئیس سازمان بارزسی کل کشور در رابطه با آخرین وضعیت پرونده فساد سه هزار میلیاردی گفت: موضوع در دست بررسی است و اقداماتی را برای بازگرداندن اموال و افراد انجام داده ایم اما نمی توانیم آن را رسانه ای کنیم.

وی همچنین در رابطه با پرونده بابک زنجانی تصریح کرد:‌ بر روی این پرونده کار می کنیم و آخرین بار در جلسه مبارزه با مفاسد اقتصادی که وزیر نفت و معاون اول رئیس جمهور حضور داشتند تصمیماتی اتخاذ شد که اگر لازم باشد سخنگوی قوه قضاییه آنها را اعلام خواهد کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با موضوع تخلفات صورت گرفته در پتروشیمی خاطرنشان کرد: ابتدا پرونده تخلفات پتروشیمی به سازمان بازرسی کل کشور خواهد آمد تا رسیدگی های لازم در رابطه با این پرونده انجام شود.

انتهای پیام

کد N537199