گورباچف: برای زنده ماندن می‌جنگم

روسيه

آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی که به دلیل شرایط حاد جسمانی در بیمارستان بستری شده گفته است که برای زنده ماندن مبارزه می‌کند.

آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی که به دلیل شرایط حاد جسمانی در بیمارستان بستری شده گفته است که برای زنده ماندن مبارزه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، میخائیل گورباچف 83 ساله، آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی جزئیات دقیق بیماری‌اش را فاش نکرد اما گزارش شده که وی از دیابت حاد رنج می‌برد و برای معالجه به آلمان رفته است.

معلوم نیست که گورباچف در حال حاضر در کدام بیمارستان بستری شده است.

وی گفت: در هفت روز گذشته شرایطم کمابیش خوب بود اما امروز در بیمارستان بستری هستم. در حال حاضر وضعیت سلامتی‌ام وخیم است و دستگاه‌های متعددی به من وصل هستند. شما روحیه و خصوصیت مرا می‌شناسید. من در زندگی بر مبارزه تمرکز کرده‌ام.

گورباچف از سال 1985 تا 1991 میلادی رهبر جماهیر شوروی بود و به خاطر پایان دادن به جنگ سرد، در سراسر جهان از احترام خاصی برخوردار است. وی در جریان سال‌های حکومتش در کرملین روابط بسیار نزدیک و محکمی با غرب ایجاد کرد و با رونالد ریگان، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا و مارگارت تاچر، نخست‌وزیر پیشین انگلیس روابط دوستانه داشت.

گورباچف ماه گذشته میلادی به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و باراک اوباما، همتای آمریکایی‌اش هشدار داد تا اجازه ندهند خصومت‌های دوجانبه‌شان در خصوص بحران کنونی اوکراین عمیق‌تر شود.

انتهای پیام

کد N536488