آمریکا نگران حملات تلافی‌جویانه داعش

مقام‌های آمریکایی اعلام کردند، از زمان آغاز حملات ائتلاف ضد داعش در ماه گذشته فرصت انجام حملات تلافی جویانه علیه اعضای ائتلاف افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه آمریکا "تدابیر احتیاطی جهانی" خود را برای مقابله با تهدیدهای بالقوه افزایش داده است.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: در واکنش به حملات هوایی که از 22 سپتامبر آغاز شده است، داعش از حامیانش درخواست کرده است تا به خارجی‌ها در هر جایی حمله کنند. مقام‌ها بر این باورند که احتمال حملات تلافی‌جویانه علیه منافع آمریکا، غرب و شرکای ائتلاف در سراسر جهان افزایش یافته است و احتمال وقوع آن در خاورمیانه، شمال آفریقا، اروپا و آسیا وجود دارد.

وزارت خارجه آمریکا با تکرار دوباره آخرین هشدار خود در دهم آوریل گفت: اطلاعات کنونی نشان می‌دهد که داعش،‌ القاعده، سازمان‌های وابسته آن و سایر گروه‌های تروریستی به طرح ریزی حملات تروریستی علیه منابع آمریکا وغرب در اروپا ادامه می‌دهند.

مقام‌ها بر این باورند که احتمال یک حمله تروریستی در اروپا افزایش یافته است و برخی از اعضای اروپایی داعش از عراق و سوریه بازگشته‌اند.

در میان کشورهایی که در ائتلاف آمریکایی ضد داعش شرکت دارند می‌توان به کشورهایی از جمله استرالیا، بحرین، بریتانیا، فرانسه، اردن، عربستان و امارات اشاره کرد.

انتهای پیام

کد N536476