بیانیه ستادکل نیروهای مسلح:

وزارت اطلاعات امروز در تراز یک الگوی امنیت‌آفرین فرامیهنی است

نیروهای مسلح

ستادکل نیروهای مسلح با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت سی‌امین سالگرد تأسیس وزارت اطلاعات تاکید کرده است: وزارت اطلاعات امروز در تراز یک الگوی امنیت‌آفرین فرامیهنی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ستادکل نیروهای مسلح با صدور بیانیه‌ای سی‌امین سالگرد تأسیس وزارت اطلاعات را گرامی‌داشت.

متن بیانیه ستادکل نیروهای مسلح به شرح ذیل است:

تأمین امنیت‌ملی به عنوان یکی از مأموریت‌های ذاتی وزارت اطلاعات طی 30 سال گذشته از رهگذر مجاهدت‌های خاموش و الهام‌بخش سربازان گمنام امام زمان(عج) و تلاش‌های خردمندانه و هوشمندانه سامانه مدیریت و راهبری این وزارتخانه و با تکیه بر موازین شرعی‌، قانونی و اخلاقی در چارچوب وصایای حضرت امام(ره) و منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) و در راستای دکترین امنیتی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به گونه‌ای پایدار رقم خورده است.

حافظه تاریخی ملت ایران گواهی می‌دهد که وزارت اطلاعات به مثابه یک سازمان مردم‌نهاد با درک عمیق از تهدیدات و فرصت‌های معطوف به مقوله امنیت ملی کشور و به مدد به کارگیری مؤثر تجارب و شیوه‌های انقلابی در عرصه مأموریت‌های محوله به سطح قابل اعتماد و اطمینانی از دانایی و توانایی نایل آمده و هم‌اینک خود را در تراز یک الگوی امنیت آفرین فرامیهنی معرفی کرده است.

حراست از منافع ملی و ارزش‌های مقدس نظام و انقلاب، صیانت از انسجام اجتماعی و سیاسی کشور، شناسایی گروهک‌های معاند و تروریستی، جریان‌های سودجو، انحرافی و فرقه‌‌ای وابسته به بیگانه و مقابله قاطع و به هنگام با آنان و نیز نفوذ و ضربه زدن به شبکه‌ها و سیستم‌های امنیتی اردوگاه دشمن از جمله اقدامات مباهات‌آفرین وزارت اطلاعات است که ضمن جلب رضایت‌مندی امام و امت اسلامی، اعتراف دشمنان نسبت به ظرفیت و توان تهاجمی بالای فرزندان ملت ایران در این وزارتخانه را در پی داشته است.

آمادگی برای مقابله با تهدیدات ناشی از فرایند جهانی شدن و رویارویی هوشمندانه و قاطع با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن - به عنوان یکی از بسترها و عرصه‌های ضدامنیتی کشور - از جمله ضرورت‌هایی است که در زمره مهم‌ترین برنامه‌ها و انتظارات بایستی در معرض سطوح راهبردی و سامانه‌های عملیاتی وزارت اطلاعات قرار گیرد.

اقتدار اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران در ایجاد امنیت پایدار مردمی در جامعه و نیز خنثی‌سازی تهدیدات و توطئه‌های جبهه دشمن که از مسیر هماهنگی و تعامل مطلوب بین جامعه اطلاعاتی و نهادهای امنیتی کشور و مشارکت همه‌جانبه مردم و به مدد رهنمودهای مقام عظمای ولایت و رهبری امام خامنه‌ای عزیز(مدظله‌العالی) حاصل شده است؛ امنیت زنده و هوشمند را به واقعیت انکارناپذیر امروز جامعه ما تبدیل کرده است. واقعیتی که بی‌تردید می‌تواند پشتوانه بزرگ توسعه پایدار و هدفمند میهن اسلامی قرار گیرد.