آقا محمدی با مهر مطرح کرد:

توضیحات ظریف در مورد کمپین کارگردانان و عدم موضع گیری در برابر اظهارات کامرون

مجلس, ظریف

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر امور خارجه در جلسه کمیسیون امنیت اعلام کرد، کمپین کارگردانان برای افکار عمومی خارج از کشور ایجاد شده و خبرگزاری‌ها محتوای آن را در سایت‌های داخلی منتشر کردند و وزارت خارجه نمی‌خواست داخل کشور مردم از چنین کمپینی با چنین شعاری مطلع شوند.

ابراهیم آقا محمدی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر با اشاره به بررسی موضوع کمپین کارگردانان با حضور وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: ظریف منکر مدیریت وزارت امور خارجه در این موضوع نشد و اعلام کرد این کمپین برای بازخورد افکار عمومی خارج از کشور تشکیل شده بود که البته اظهارات و دلایل ایشان برای تشکیل این کمپین توجیه کننده نبود.نماینده مردم خرم اباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ظریف معتقد بود این کمپین برای افکار عمومی خارج از کشور ساخته شده بود و خبرگزاری‌ها محتوای آن را در سایت‌های داخلی منتشر کردند و وزارت خارجه نمی‌خواست داخل کشور مردم از چنین کمپینی با چنین شعاری مطلع شوند.

وی با اشاره به انتقادات نمایندگان به اظهارت ظریف در شورای روابط خارجی آمریکا گفت: قطعا آن حرف زده شده است و ادعای بد ترجمه شدن فقط دستاویزی برای فرار از این اظهارات است.آقا محمدی گفت: ظریف در این جلسه اعلام کرد ما در توافقات هیچ عقب نشینی نداشتیم و اینکه گفته‌اند 95 درصد توافق صورت گرفته دروغ است و حرف طرف غربی است و نظر ما نیست.

وی ادامه داد: وزیر امور خارجه همچنین در این جلسه تاکید کرد هیچ توافقی میان ایران و غرب صورت نگرفته و ما روی خطوط قرمز خود هستیم.عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: ظریف توضیح روشنی از مذاکرات و توافقات صورت گرفته به کمیسیون ارائه نداد.

وی در تحلیل اظهارات ظریف در شورای روابط خارجی آمریکا و تشکیل کمپین کارگردانان گفت: این اقدامات می‌تواند 2 پیام داشته باشد؛ اول اینکه دولت به این نتیجه رسیده است که دست یابی به توافق به بن بست رسیده و به همین دلیل تلاش دارد در فضای افکار عمومی جهان اعلام کند که تا لحظه آخر تلاش کرده تا به هر توافی دست یابد و طرف غربی مقصر است.آقا محمدی گفت: روی دیگر سکه هم این است که دولت به دنبال هر توافقی حتی حداقلی است و تلاش دارد فضای افکار عمومی را برای این توافق آماده کند.

وی تاکید کرد: هر توافق باید به تصویب مجلس برسد و وکلای ملت توافق حداقلی را نخواهند پذیرفت.عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به انتقادات نمایندگان به عدم موضع گیری جدی وزیر امور خارچه و رئیس جمهور نسبت به اظهارات نخست وزیر انگلیس گفت: ظریف معتقد بود کامرون در آن حد نبود که آقای روحانی و یا بنده به اظهاراتش پاسخ بدهیم لذا در حد وزارت امور خارجه به اظهارت وی پاسخ داده شد.

وی ادامه داد: این اقدام با سیاست های قبلی دولت انطباقی ندارد، هر مقام دون پایه خارجی که در دولت یازدهم به کشور ما سفر کرده با بالاترین رده های مقامات دیدار کرده است و حتی توهین کرده و با عزت و احترام کشور را ترک کرده‌اند.آقا محمدی تاکید کرد: در عرف دیپلماسی باید پاسخی مردانه به اظهارت کامرون داده می شد.

به گزارش مهر اخیرا در فضای مجازی کمپینی از چند نفز از کارگردانان با شعار "هیچ توافقی بدتر از عدم توافق نیست" و "نه به عدم توافق" تشکیل شده بود که مورد انتقاد رسانه قرار گرفت.