درخواست روحانیون مسیحی از کشورهای اروپایی برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین

سه تن از روحانیون برجسته مسیحی درخواست کردند تا دولت‌های اروپایی بیشتری کشور فلسطین را به پایتختی قدس شرقی به رسمیت بشناسند.

سه تن از روحانیون برجسته مسیحی درخواست کردند تا دولت‌های اروپایی بیشتری کشور فلسطین را به پایتختی قدس شرقی به رسمیت بشناسند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، درخواست اسقف‌های اعظم کاتولیک، ارتدوکس یونانی و لوتران که همگی فلسطینی هستند پس از آن مطرح شد که سوئد گفت قصد دارد کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد؛ اظهاراتی که خشم اسرائیل را برانگیخت.

این سه روحانی مسیحی در نامه‌ای سرگشاده اعلام کردند، ما از قدس، پایتخت اشغالیمان، پیام فوری خود را به سراسر جهان خصوصا اروپا ارسال می‌کنیم و می‌گوییم که به دنبال برگزاری عدالت و صلح هستیم. به رسمیت شناختن فلسطین و تعیین مرزهای اسرائیل اولین گام به سمت این هدف است.

در ادامه این نامه آمده است: ما از درخواست‌های مکرر از سرگیری مذاکرات خسته‌ شده‌ایم. اروپا وظیفه اخلاقی، حقوقی و سیاسی دارد تا به اسرائیل فشار بیاورد و از ابتکارات غیرخشونت آمیز فلسطین برای پایان دادن به اشغالگری اسرایئل حمایت کند و به رسمیت شناختن کشور فلسطین در مرز 1967 با پایتختی قدس شرقی را در دستورکار داشته باشد.

سایر کشورهای اروپایی از جمله بلغارستان، قبرس، جمهوری چک، مجارستان، مالت، لهستان و رومانی کشور فلسطین را به رسمیت شناخته‌اند. رژیم صهیونیستی به پشتیبانی متحد آمریکایی خود اصرار دارد که کشور فلسطین تنها باید از طریق مذاکرات میان دو طرف تشکیل شود.

انتهای پیام

کد N536386