حزب‌الله لبنان: آمریکا می‌خواهد خاورمیانه جدید را با خون و ویرانی ایجاد کند

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی عنوان داشت: اگر حزب‌الله نبود داعش امارت خود را در مرزهای شرقی لبنان ایجاد می‌کرد و ایست‌هایی را در جونیه، بیروت، صیدا و در هر منطقه‌ای در لبنان ایجاد می‌کرد.

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی عنوان داشت: اگر حزب‌الله نبود داعش امارت خود را در مرزهای شرقی لبنان ایجاد می‌کرد و ایست‌هایی را در جونیه، بیروت، صیدا و در هر منطقه‌ای در لبنان ایجاد می‌کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی تصریح کرد: اگر حزب‌الله از سوریه خارج شود چه کسی جلوی داعش را خواهد گرفت تا به هر منطقه‌ای در لبنان نرسد؟

وی افزود: علی‌رغم تمام کارها و تلاش‌هایی که ما کردیم اما شما می‌بینید که چگونه رعب و وحشت در مکان‌های مختلف ایجاد شده است. با این حال طبیعی است که دستاوردهای ما جانفشانی‌هایی را به دنبال داشته باشد و حملات افراد مسلح به پایگاه‌های حزب‌الله بخشی از جانفشانی‌های طبیعی است که اگر این فداکاری‌ها وجود نداشت ما این دستاوردها را محقق نمی‌ساختیم.

وی افزود: هر آشوبی که در جهان اسلام و عرب رخ می‌دهد به دلیل آمریکاست که می‌خواهد توانایی و امکانات ما را تحت تصرف خود درآورده و امور ما را به گونه‌ای اداره کند که به منافع خودش جامه عمل بپوشاند حتی اگر این منافع به از بین رفتن جان‌ها و کشورها منجر شود.

نعیم قاسم گفت: این کشور زورگو تلاش می‌کند تا اسرائیل را به عنوان مترسکی برای تمامی عرب‌ها و مسلمانان باقی نگه دارد و این کشور استکبار به مشتریان خود وعده می‌دهد که با آنها خواهد ماند و حمایت‌ها و منافعی به آنها خواهد داد اما پس از آن آنها را به دور می‌اندازد و در مورد آنها و تاریخشان و کارهایی که کرده‌اند چیزی نمی‌پرسد چراکه این افراد برای آمریکا چیزی به شمار نمی‌آیند.

معاون دبیرکل حزب‌الله اظهار کرد: طرح آمریکا این است که خاورمیانه جدیدی را با خون و ویرانی ایجاد کند. من به صراحت می‌گویم که آمریکا زمام امور را از دست داده است و در مقابل، تروریسم تکفیری از تمام حد و مرزها پا فراتر گذاشته است و می‌خواهد از خطوط قرمزی که آمریکا می‌خواهد تکفیری‌ها با این خطوط قرمز مشغول و سرگرم باشند، پا فراتر بگذارد و این تکفیری‌های وحشی که می‌خواهند دیگران را بترسانند به وحشی‌هایی تبدیل شده‌اند که آمریکا احساس می‌کند به خطری علیه خودش تبدیل شده است چراکه خواسته‌های آن از خواسته‌های خودش پا فراتر گذاشته است.

نعیم قاسم گفت: ما از روز نخست بحران سوریه اعلام کرده‌ایم که طرحی برای از بین بردن سوریه که حامی مقاومت است، وجود دارد تا سوریه‌ای ایجاد شود که همسو با طرح اسرائیل باشد و در راستا و خدمت رژیم اسرائیل عمل کند.

وی خطاب به مخالفان سیاسی حزب‌الله در لبنان عنوان داشت: ما اعلام کرده‌ایم که تکفیری‌ها خطری علیه همگان و نه صرفاً خطری علیه ما هستند. اما شما با آنها به‌گونه‌ای برخورد کرده‌اید که گویی بخشی جدایی ناپذیر از طرح شما هستند و تلاش کردید تا از این رابطه بهره ببرید و برای آنها حساب بازکردید اما نتیجه چه شد، آنها شما را در طرفی انداختند چراکه تکفیری‌ها حتی برخی از میان خودشان را هم نمی‌پذیرند. پس چگونه شما را که با نظرات و باورهای آنها فاصله دارید تحمل خواهند کرد؟

انتهای پیام

کد N536258