هروی در گفت‌وگو با ایلنا:

از عدم تسریع در پیگیری پرونده بورسیه‌های غیرقانونی گله‌مندم

مجلس

اعلام اعداد و رقم برای بورسیه ها از سوی دولت کافی نیست بلکه تسریع در روند این پرونده مهم است که متاسفانه احساس می‌شود مانند سایر مفاسد مطرح شده هیچوقت به نتیجه نرسد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: اعلام اعداد و رقم برای بورسیه‌ها از سوی دولت کافی نیست بلکه تسریع در روند این پرونده مهم است که متاسفانه احساس می‌شود مانند سایر مفاسد مطرح شده هیچ‌وقت به نتیجه نرسد.

جواد هروی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده بورسیه‌های غیرقانونی گفت:‌ فکر می‌کنم در بحث بورسیه‌ها آرامشی حاکم شده است که خیلی مطلوب نیست. مردم پیگیر این قضیه هستند و باید هرچه سریع‌تر شفاف سازی شود زیرا آنچه که حق قانونی مردم است همیشه در اولویت کارهاست.

نماینده مردم قائنات افزود: می‌توان گفت از طرف وزارت علوم تلاش‌های خوبی شده اما این در مواقعی نتیجه‌بخش است که دست از تلاش بر ندارند و این روند را ادامه دهند. این پرونده بالاخره باید به نتیجه برسد و نتیجه حاصل شده در انظار و رسانه‌ها مشخص و اعلام کرد.

وی در خصوص اظهارات سرپرست وزارت علوم مبنی براینکه در بررسی‌ها مشخص شده بورسیه 2 هزار و 100 نفر بدون مشکل است، اظهار کرد: اینکه یکسری اعداد و ارقامی داده شود ُ کافی نیست و فایده‌ای ندارد بلکه مهمترین مساله این است که باید در این روند سرعت در کار داشته باشد.

هروی با ابراز گله‌مندی از روند رسیدگی به بورسیه‌های غیرقانونی یادآور شد: از اینکه دستگاه ذی ربط در اینکار تسریع نکرده است و آنچه حق قانونی مردم بوده را غیر قانونی دانسته است گله‌مند هستم. باید هرچه سریع‌تر بررسی‌های بیشتری داشته باشند و اگر قرار است به دستگاه قضاییه تحویل داده شود زودتر این اتفاق بیافتد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات خاطرنشان کرد: دولت هنوز هیچ چیز را قطعی نکرده است.باید اگر اسامی یا هرچیز دیگری را می‌خواهد اعلام کند با قطعیت و سریع‌تر این کار را انجام دهد. احساس می‌کنم این موضوع هم مانند بحث مفاسد دیگری که مطرح شده به نتیجه نرسد بنابراین امیدواریم که این پرونده در چنین پیچ‌وخم‌هایی گیر نکند چون مردم منتظر هستند.

کد N535970