یک روزنامه کویتی خبر داد:

ورود قریب الوقوع دو هزار و 300 نظامی آمریکایی به استان الانبار

آفریقا و خاورمیانه

یک روزنامه کویتی در گزارشی از ورود قریب الوقوع دو هزار و 300 نظامی آمریکا به استان الانبار به بهانه انجام عملیات زمینی علیه داعش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه السیاسه کویت در شماره امروز خود اعلام کرد: نیروهای واکنش سریع آمریکا که اوایل ماه جاری میلادی در کویت مستقر شده اند آماده ورود به عراق در روزهای آینده هستند.

در این گزارش آمده است: نیروهای واکنش سریع آمریکا حدود 2 هزار و 300 نفر هستند و برای جلوگیری از پیشروهای گروه داعش در شهر الرمادی، منطقه هیت و مناطق الصقلاویه و الکرمه در نزدیکی شهر فلوجه به استان الانبار منتقل خواهند شد.

در ادامه گزارش گفته شده است: مشاوران نظامی آمریکا هم اکنون برای فراهم کردن مقدمات حضور نیروهای واکنش سریع آمریکا در استان الانبار در پایگاه های الحبانیه و عین الاسد مستقر هستند، زیرا اوضاع امنیتی در استان الانبار عراق در حال حاضر خطرناک است و گفته می شود شمار داعشی ها در این استان بیش از 40 هزار نفر هستند.

ورود این نیروها برای عملیات زمینی در عراق در حالی است که بسیاری از شخصیت های عراقی با عملیات زمینی نیروهای بیگانه در عراق مخالف هستند و آن را به نوعی اشغال عراق می دانند.