با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: هنوز زمان کافی برای دستیابی به توافق وجود دارد

ايران,مذاكرات ايران و گروه 1 5,آمريكا,برنامه اقدام مشترك,برنامه اقدام مشترك جامع,سخنگوي وزارت خارجه آمريكا

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از دیدار مقامات ایرانی و آمریکایی در 14 اکتبر در وین در آستانه مذاکرات هسته‌ای خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، جن ساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره دور جدید مذاکرات ایران و گروه 1+5 در وین گفت: جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، کاترین اشتون سرپرست هیأت 1+5 و محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران تا 19 اکتبر در دیداری سه‌جانبه در وین پایتخت اتریش در راستای بخشی از مذاکرات هسته‌ای برای توافق جامع با یکدیگر گفت‌وگو می‌کنند.

او ادامه داد: هم‌چنین ویلیام برنز معاون وزیر امور خارجه، وندی شرمن مدیر سیاسی وزارت امور خارجه و جک سالیوان مشاور امنیت ملی معاون رییس‌جمهور آمریکا در چهاردهم اکتبر در جهت آماده سازی نشست سه‌جانبه دیداری دوجانبه با مقامات ایرانی خواهند داشت.

جن ساکی افزود: ما معتقدیم که هنوز زمان کافی برای حل مسائل و دستیابی به توافق جامع وجود دارد. توافقی که به جامعه بین‌المللی ضمانت دهد ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نخواهد رفت.

به گزارش ایسنا، دور جدید مذاکرات ایران و گروه 1+5 برای دستیابی به توافق جامع تا نوزدهم اکتبر در وین آغاز می‌شود که علاوه بر مذاکرات هسته‌ای دیدار دوجانبه و چندجانبه میان مقامات ایرانی و اعضای گروه 1+5 برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

کد N535620