عمار الحکیم: به نیروهای زمینی خارجی برای مقابله با داعش نیازی نداریم

عراق,داعش

رییس مجلس اعلای اسلامی عراق با بیان اینکه عراقی‌ها هیچ‌گاه اجازه نخواهند داد حاکمیت کشورشان نقض شود، گفت: ما به نیروهای زمینی کشورهای خارجی برای مقابله با داعش نیازی نداریم.

رییس مجلس اعلای اسلامی عراق با بیان اینکه عراقی‌ها هیچ‌گاه اجازه نخواهند داد حاکمیت کشورشان نقض شود، گفت: ما به نیروهای زمینی کشورهای خارجی برای مقابله با داعش نیازی نداریم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، عمار الحکیم، رییس مجلس اعلای اسلامی عراق در سخنانی تاکید کرد: جوانان عراقی قادرند وطن خود را آزاد کنند و عراق هیچ نیازی به نیروهای زمینی از کشورهای منطقه‌ای یا جامعه جهانی ندارد. عراقی‌ها همان کسانی‌اند که دستاورد بزرگ پیروزی را با دست‌ها، اراده و اعتماد خود به خدا به دست می‌آورند.

وی افزود: عراق قادر است دستاوردهای بزرگی را حاصل کند و هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهد حاکمیتش را نقض کنند. نیروهای مسلح و نیروهای داوطلب مردمی می‌توانند امنیت و ثبات را به کشور بازگردانند.

الحکیم خاطرنشان کرد: مردم عراق با اراده خود هیچ فرصتی به داعش در این کشور و منطقه نمی‌دهند تا دست به اقدامات بزند و درسی به داعش خواهند داد که برای تمامی تاریخ درس عبرت خواهد بود.

وی همچنین در دیدار با نوری مالکی معاون فواد معصوم، رییس جمهوری عراق درخصوص آخرین تحولات روند سیاسی در این کشور بحث و گفت‌وگو و بر لزوم افزایش تلاش‌ها برای حل بحران کنونی عراق تاکید کرد.

از سوی دیگر سلیم جبوری، رییس پارلمان عراق در دیدار با برخی رهبران قبایل در استان الانبار گفت: پارلمان به نقش ائتلاف ضد داعش در حمایت از عراق درصورتی که جان غیرنظامیان را حفظ کرده و به حفظ حاکمیت عراق پایبند باشد، با دیدگاهی مثبت می‌نگرد.

وی افزود: تاریخ شاهد نقش مهم عشایر الانبار در مقابله با القاعده و راندن آن از این استان در سال‌های 2005 تا 2008 بوده است و این مساله‌ای است که اعتماد ما را به توانایی عشایر عراقی در مقابله با داعش بیشتر می‌کند.

انتهای پیام

کد N535420