حیدر العبادی: برخی کشورها به طور جدی از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کنند

نخست‌وزیر عراق با بیان اینکه این کشور در حال حاضر در وضعیت جنگی به سر می‌برد، گفت: برخی کشورها به طور جدی از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق در دیدار با برخی روزنامه‌نگاران و اصحاب رسانه عراقی تاکید کرد: عراق در حال حاضر در وضعیت جنگی به سر می‌برد و جنگ عراق با گروه داعش جنگ ماهیتی است. برای همین همگان نباید از اتخاذ اقدامات برای مقابله با داعش کوتاهی کنند و نباید این جنگ را جنگی بی‌اهمیت بدانند.

وی بر وجود کشورهایی که با جدیت از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کنند، تاکید کرد و گفت: منافع کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش آنها را در جنگ و مبارزه با این گروه مصمم می‌کند. کشورهایی که از تروریسم حمایت کردند پس از آن خطر تروریسم را احساس کردند برای همین می‌بینیم که حمایت‌شان از ما حمایتی واقعی است اما کشورهایی هم هستند که به خاطر اینکه تهدید تروریسم را احساس نکردند، از همکاری با ما سرباز زدند.

العبادی خاطرنشان کرد: ما در حال حاضر شاهد افزایش پروازهای هوایی برای هدف قرار دادن داعش هستیم اما تصمیم من برای توقف بمباران‌ها تنها شامل پروازهای هوایی می‌شود که اهداف نظامی ندارند و شهروندان را مورد هدف قرار می‌دهند اما با این حال من به دستگاه‌های امنیتی ابلاغ کرده‌ام که در اجرای عملیات بازداشت دقت و احتیاط لازم را داشته باشند.

وی تاکید کرد که توافقی برسر تشکیل گارد ملی از سوی تمامی گروه‌های سیاسی وجود دارد اما صدور پیش‌نویس قانون برای تشکیل این گارد صحت ندارد.

انتهای پیام

کد N535246