زاهدی در گفت‌وگو با ایسنا:

با تصویب مجلس، تعداد نمایندگان استان کرمان افزایش یافت

مجلس شوراي اسلامي,كرمان

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی تعداد نمایندگان از استان کرمان به 11 نفر افزایش یافت.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی تعداد نمایندگان از استان کرمان به 11 نفر افزایش یافت.

محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، با بیان این‌که «قانون اساسی این حق را مجلس داده است که هر 10 سال یکبار حسب نیاز اقدام به افزایش تعداد نمایندگان در حوزه‌های انتخابی کند» افزود: با تصویب مجلس، تعداد نمایندگان در دوره بعد 310 نفر خواهد بود که مجمع نمایندگان استان کرمان نیز در پی این مصوبه از 10 نفر به 11 نفر افزایش می‌یابند.

رئیس مجمع نمایندگان استان با ابراز تاسف از اجرایی نشدن این طرح در 10 سال گذشته گفت: معیار چنین افزایشی جمعیت حوزه انتخابی، امکانات و نیز پراکندگی آن بوده است که با صلاحدید مجلس در حوزه انتخابیه کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب یک نفر اضافه شده است.

زاهدی با تاکید بر این‌که «مجمع نمایندگان استان از این چنین تغییری استقبال می‌کند» اضافه کرد: البته افزایش تعداد نمایندگان در حوزه انتخابیه کرمان و راور با توجه به وسعت و جمعیت بالا احساس می‌شود اما به رای و نظر مجلس احترام می‌گذاریم.

به گزارش ایسنا تعداد نمایندگان مجلس در دوره بعد از 290 نفر به 310 نفر افزایش پیدا کرده است.

انتهای پیام

کد N535189