۱
رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان:

گره کور بحران آب به دست دانشگاه‌ها باز می‌شود

  • ۳بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه
دانشگاه,آب

رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان با اشاره به بحران کمبود آب و خشکسالی شدید در کشور گفت: جای خالی علم و فناوری، اختراعات و نظریه‌های علمی اساتید و دانشگاهیان در حل بحران آب به خوبی حس می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، علیرضا خسروی در آین اختتامییه جشنواره نوآوری و شکوفایی البرز که در دانشگاه سمنان در حال برگزاری است، افزود: بحران آب، بحرانی جدی در کشور است و دانشگاهیان، اساتید و مخترعان و مبتکران و نخبگان دانشگاهی باید به این موضوع ورود پیدا کنند، چرا که دانشگاه می‌تواند گره کور بحران آب را باز کند.

وی با انتقاد از برخی سیاست‌ها در حل بحران آب و کمبود آب، گفت: آیا فقط صرف هشدار دادن و تأکیدات لازم در امر صرفه جویی در مصرف آب کفایت می‌کند؟ آیا فقط جمع‌آوری سیستم آب و فاضلاب شهری به این شیوه پر هزینه و بی فایده کفایت می‌کند؟

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سالانه 10 هزار میلیارد تومان برای مصرف سیگار و دخانیات در کشور هزینه می‌شود، اما تمام پولی که از آب شهری و روستایی در کشور دریافت می‌شود یک هزار میلیارد تومان هم نیست.

عضو کمیته آب مجلس نهم اضافه کرد: صرف پرداختن به هشدار‌ها و تأکیدات دوباره و چندباره در حل بحران آب کفایت نمی‌کند، باید از ظرفیت دانشگاه‌ها برای باز کردن این گره کور استفاده کرد.

وی افزود: دانشگاه‌ها استراتژی هر کشور را تعیین می‌کنند، خیلی از مشکلات به دست دانشگاه‌ها باز می‌شود، متاسفانه در کشور ما هر جایی که مشکل و بحرانی وجود داشت جای دانشگاه‌ها و مباحث علمی خالی است، چنان که در حل بحران آب و مشکلات ناشی از خشکسالی و کم آبی جای خالی دانشگاه به خوبی حس می‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر این اعتماد را به اساتید، نخبگان و دانشگاهیان داشته باشیم، مطمئن باشید که در حل مشکلات معجزه خواهند کرد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.