مصلحی در جمع خبرنگاران:| 212239

وزارت اطلاعات در فساد هفت هزار میلیاردی اطلاع‌رسانی‌های لازم را كرده بود

سیاست داخلی

احساس ما این است وظیفه‌ای که باید به آن عمل می‌کردیم، انجام داده‌ایم و اطلاع‌رسانی‌های لازم را صورت دادیم.

وزیر سابق اطلاعات درباره فساد هفت هزار میلیاردی در دولت دهم تاكید كرد: ما دستگاهی مخفی و امنیتی هستیم که نمی‌توانست خیلی علنی اطلاع‌رسانی کند، اما به هر حال در جاهایی که لازم بوده اطلاع‌رسانی خودمان را داشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام حیدرعلی مصلحی در حاشیه یادواره شهید غفاری که در محل حسینیه فاطمه‌الزهرا(س) سپاه محمد رسول‌الله(ص) برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا درباره فساد هفت هزار میلیاردی و اینکه نهادهای نظارتی از جمله وزارت اطلاعات در دولت دهم نقش خود را به خوبی در کنترل و شناسایی آن ایفا نکردند، گفت: احساس ما این است وظیفه‌ای که باید به آن عمل می‌کردیم، انجام داده‌ایم و اطلاع‌رسانی‌های لازم را صورت دادیم.

وی ادامه داد: منتهی ما دستگاهی مخفی و امنیتی هستیم که نمی‌توانست خیلی علنی اطلاع‌رسانی کند، اما به هر حال در جاهایی که لازم بوده اطلاع‌رسانی خودمان را داشته‌ایم.

وزیر سابق اصلاعات در پاسخ به این سوال که یعنی شما معتقدید که نهادهای دیگر کوتاهی کرده‌اند؟ اظهار داشت: بله، درست است مثل خیلی چیزهای دیگر.

مصلحی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری درباره اینكه شما در صحبت‌های خود به این مضوع اشاره كردید كه اصلاحات آمریكایی قصد داشت عناوین انقلابی همانند مستضعفین را تغییر دهد، منظور شما چه بود؟ بیان كرد: دشمن همیشه قصد داشته است كه عناوین ارزشی و انقلابی ما بی ارزش كند. كلمه مستضعفین یك كلمه قرآنی و انقلابی بود كه امام آن را به كار برد و شامل همه مستضعفین جهان می‌شد و اصلاحات آمریكایی در راستای اهداف دشمنان این نوع از عناوین را تغییر داد و به جای مستضعفان قشر آسیب‌پذیر را به كار می‌برد.

کد N534738