مراسم تقدیر از جمیله بوپاشا در سفارت الجزایر برگزار شد

آفریقا و خاورمیانه

17/07/1393 12:21

به گزارش خبرگزاری مهر، جمیله بوپاشا قهرمان و مبارز الجزایری شب گذشته میهمان سفارت  الجزایر در تهران بود. در این مراسم که به مناسبت حضور این مبارز الجزایری در محل اقامت سفیان میمونی سفیر الجزایر در تهران برگزار شد شماری از سفرای خارجی از جمله لیبی، تونس، کوبا، رومانی، فلسطین، نمایندگان سفارت اندونزی و لیبی حضور مقامات داشتند.

برخی مقامات سیاسی کشورمان از جمله مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه، غلامعلی حداد عادل، غلامرضا مصباحی مقدم  و حسین شیخ الاسلام از مجلس شورای اسلامی در این مراسم حضور داشتند.

سفیان میمونی ضمن ابراز خوشامدگویی به حاضران در این مراسم به معرفی جمیله بوپاشا پرداخت و گفت: جمیله بوپاشا یکی از نمادهای مقاومت است. وی  زندگی خود را وقف مبارزه علیه استعمارگران فرانسه درالجزایر کرد. او در راه خدا فروتنی کرد و خداوند مقامش را در میان تمامی ملت ها بالا برد.

سفیر الجزایر در تهران خاطرنشان کرد: جمیله بوپاشا به هنگام اشغال الجزایر به وظیفه در راه آزادی وطن عمل کرد و به طور مستقیم در عملیات های نظامی شرکت کرد و در این راه بازداشت شد و شکنجه های جسمی و روحی زیادی را تحمل کرد. به واقع سخن گفتن از زندگی چنین مبارزی در کلام نمی گنجد. هر چه بکوشیم از قهرمانی های این مبارز عزیز سخن بگویم زبان قاصر است.

وی در ادامه گفت: حضور مقامات ایران در این نشست بیانگر این است که روابط خوب دو طرف ایران و الجزایر که مبتنی بر ارزش های دوستی و همکاری است و امید داریم این ارزش ها به توسعه روابط دو کشور منجر شود.

در این مراسم صلاح الزواوی سفیر فلسطین در تهران نیز ضمن اهدای هدیه به جمیله بوپاشا پرچم فلسطین را بر گردن وی آویخت و ابراز امیدواری کرد که فلسطین به زودی از یوغ اشغال رژیم صهیونیستی رها شود.