انتقاد سوریه از حمایت‌های ترکیه و فرانسه از داعش

جنگ,سوريه,تركيه

معاون رئیس‌جمهوری سوریه ضمن تمجید از مقاومت کردهای سوریه در شهر کوبانی علیه عناصر تروریستی داعش خواستار پایان دادن ترکیه به حمایت‌های خود از این گروه شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه المیادین، فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه در جریان این اظهارات ضمن اینکه خواستار حمایت‌های بین‌المللی از کردهای سوریه شد از ترکیه خواست تا به سیاست‌های خصمانه خود پایان دهد و دست از حمایت تروریست‌های داعش بردارد.

وی همچنین با اشاره به اقدام احتمالی ترکیه در ایجاد منطقه حایل بین سوریه و ترکیه تصریح کرد هیچ‌کس نمی‌تواند ارتش سوریه و هواپیماهای این کشور را از دفاع از اراضی‌شان بازدارد.

در همین حال مقداد ضمن محکوم کردن دیدگاه فرانسوا اولاند،رئیس جمهوری فرانسه در حمایت از تصمیم ترکیه مبنی بر ایجاد منطقه حائل تأکید کرد ،سیاست‌های این کشور و حمایت‌های آن از تروریسم با منشور سازمان ملل و قطعنامه‌های شورای امنیت درخصوص مبارزه با تروریسم مغایرت دارد.

وی در پایان از جامعه جهانی خواست تا اقدامات جدی را به منظور مقابله با این فاجعه انسانی در کوبانی به کار گیرد و مانع از حمایت برخی کشورها از جمله ترکیه و فرانسه از تشکیلات تروریستی شود.

انتهای پیام

کد N534502