انتقاد شدید رهبر جنبش انصارالله از دخالتهای آمریکا/ تقاضا از مردم یمن برای تظاهرات در صنعا

آفریقا و خاورمیانه

رهبر جنبش انصارالله یمن با انتقاد شدید از تصمیم رئیس جمهور این کشور برای تعیین "احمد عوض مبارک" به عنوان نخست وزیر جدید، تاکید کرد: عبدربه منصور هادی در انتخاب نخست وزیر جدید تسلیم فشارهای آمریکا شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع،  "عبدالملک الحوثی" رهبر جنبش انصار الله در یک سخنرانی تلویزیونی با تشریح مواضع این جنبش درباره تحولات اخیر یمن، از از انتخاب نخست وزیر جدید پس از دیدار رئیس جمهور این کشور با سفیر آمریکا ابراز شگفتی کرد.

وی با اعلام مخالفت با معرفی احمد بن مبارک به عنوان نخست وزیر جدید این کشور، انتخاب وی را از سوی سفرای خارجی و نه از طرف نمایندگان جریانهای سیاسی در یمن دانست.

وی با انتقاد شدید از دخالتهای آشکار آمریکا در امور داخلی یمن، از رئیس جمهور این کشور خواست مطالبات مردمی را در نظر بگیرد.

‫وی تاکید کرد: ما این مسئله را قبول نمی‌کنیم که نخست وزیر جدید از سوی برخی سفارتخانه‌ها، مشخص شود.‬‎

‫عبدالملک الحوثی گفت: سفیر آمریکا آشکارا در امور داخلی یمن مداخله می‌کند و از رئیس جمهور می‌خواهیم که بر اساس خواسته‌های ملتش عمل کند و بازیچه قرار نگیرد.‬‎

‫وی تاکید کرد که مرحله کنونی نیازمند نخست وزیری است که مورد توافق همه جریانهایی باشد که توافق آشتی و مشارکت را در صنعا به امضا رساندند.‬‎

رهبر جنبش انصارالله همچنین خواستار برگزاری تظاهرات گسترده در اعتراض به تعیین "احمد بن مبارک" به عنوان نخست وزیر جدید این کشور شد و اعلام کرد که گام‌های دیگری نیز وجود دارد که کمیته های سازماندهی آن را اعلام خواهد کرد.