یک فعال دانشجویی:

از دولت انتظار می رود تا مسیر اصلاحات در دانشگاه را با سرعت دنبال کند

دولت,دانشجويي

دبیر سابق سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار گفت:حامیان و بدنه اجتماعی دولت، انتظار دارند تا مسیر اصلاحات در دانشگاه ها با سرعت و کیفیت بیشتری دنبال شود.

احمد منظمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در ارتباط با صحبت‌های رئیس جمهور به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید تصریح کرد:به نظر من صحبت های رئیس جمهور در مراسم بازگشایی دانشگاه ها حاوی پیام های مهمی برای چند دسته بود دسته اول جناح افراطی کشور که هنوز پیام انتخابات سال گذشته را درک نکردند و همچنان سعی دارند که از تریبون های مختلف برای رسیدن به اهدافی که بخش کوچکی از جامعه در پی رسیدن به آن هستند، دولت را تحت فشار قرار دهند.

وی ادامه داد:آقای روحانی در صحبت‌هایشان اعلام کردند که کماکان دنبال تغییر در فضایی که هشت سال بر دانشگاه ها حاکم بود هستند، البته غیر مستقیم هم به مشکلات زیادی که سر راه رسیدن به این اهداف وجود دارد، اشاره کردند. دسته دوم هم حامیان و بدنه اجتماعی دولت هستند که کماکان از دولت انتظار دارند تا مسیر اصلاحات در دانشگاه ها را با سرعت و کیفیت بیشتری دنبال کند.

این فعال دانشجویی همچنین خاطر نشان کرد:رئیس جمهور در سخنان خود به بخشی از دغدغه های این دسته اشاره کردند که در آینده اتفاقات بهتری رخ خواهد داد، فضای امنیتی در دانشگاه ها به طور کامل تغییر نکرده و هنوز هم خیلی از دانشجویان ستاره دار به دانشگاه ها بازنگشتند و فضای باز مد نظر دانشجویان در دانشگاه ها حاصل نشده، اما با همه این ها روندی که طی شده رو به جلو بوده و اتفاقات مثبت زیادی هم در دانشگاه ها رخ داده است.

وی با بیان این‌که "رییس جمهور باید بداند که دانشگاهیان که بخش عمده ای از حامیان ایشان هستند برای رسیدن به مطالباتشان عجله دارند، گفت: دولت گذشته هشت سال تمام به دانشگاه ظلم کرد، از بورسیه های غیر قانونی گرفته تا تک صدایی کردن فضای دانشگاه ها و بازنشسته و اخراج کردن اساتید را دانشگاه طی هشت سال تجربه کرد و به نوعی مقاومت کرد، اما امروز زمان آن رسیده که به سرعت تغییرات لازم انجام شود تا امید دانشجویان با یاس تبدیل نشود.

منظمی در ادامه تاکید کرد:انتقاد رئیس جمهور از افرادی که دنبال حذف علوم هستند کاملا به جا ومنطقی بود . پیشنهاد هایی هم که برای رشد علمی کشور ارائه کردند قابل تامل و اجرایی شدن است، اما به نظر من این برنامه ها در اولویت های بعدی قرار می گیرند؛ چرا که در وضعیت فعلی مشکلات ریشه‌ای‌تری در دانشگاه ها وجود دارند که نیاز به تدبیر دولتمردان دارد، مشکلاتی از قبیل کسری بودجه دانشگاه ها ، حمایت کم صندوق رفاه از دانشجویان، کم توجهی به فعالیت های دانشجویی در حوزه های مختلف علمی فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و کمبود امکانات در خوابگاه ها و دانشگاه ها از جمله نیاز های مبرمی هستند که تنها با کار جدی و حتی جهادی مرتفع خواهند شد تشویق های مخاطبان و پلاکارد هایی که دانشجویان نوشته بودند حاوی پیام های مهمی به رئیس جمهور و دولتمردان بود که امیدوارم آن ها را دیده و شنیده باشند تا در آینده ای نه چندان دور مطالبات بر حق حامیان خود را برآورده سازند.

انتها پیام

کد N534336