بروجردی در گفت‌وگو با ایسنا:

لغو برخی تحریم‌ها بیهودگی آن را نشان می‌دهد

علاء الدين بروجردي,تحريم

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره لغو برخی تحریم‌ها از سوی اتحادیه اروپا و وزارت دارایی انگلیس، گفت: این مسأله نشان می‌دهد که تحریم‌ها تأثیرگذاری باهدفی نداشته و بیهودگی آن را بیشتر متوجه شده‌اند.

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره لغو تحریم شرکت ملی نفتکش ایران از سوی اتحادیه اروپا و همچنین لغو تحریم چند موسسه از سوی وزارت دارایی بریتانیا، گفت: از زمانی که فضای جدیدی ایجاد شد و به سمت مذاکره پیش رفتیم واقعیت این است که پیچ و مهره‌های تحریم روز به روز سست‌تر شده و فضا برای اینکه تعامل مشترک صورت گیرد مهیاتر شده است.

وی تصریح کرد: به همین دلیل ملاحظه می‌شود که اکثر هیأت‌های اروپایی که در کشور حضور پیدا می‌کنند تیم تجاری نیز همراه خود دارند که در این زمینه تبادل نظر و مذاکراتی هم انجام می‌شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این مسأله نشان می‌دهد تحریم‌ها تأثیرگذاری باهدفی نداشته و بیهودگی آن را بیشتر متوجه شده است و از سوی دیگر احساس می‌کنم که با وجود تحریم بسیاری از فرصت‌های تجاری و اقتصادی کشورهایشان را از دست می‌دهند و بازنده می‌شوند.

انتهای پیام

کد N534335