وزیر کشور: ائتلاف غرب برای مبارزه با داعش خیمه‌شب‌بازی است/ فشارهای سیاسی از دوش ایران برداشته شده

فارس نوشت:

وزیر کشور با بیان اینکه جریان داعش فرقه انحرافی و دست‌آموز آمریکا و استکبار است، گفت: ایران توانسته ضمن حفظ امنیت خود در حوزه مرزها به کشورهای عراق، سوریه، لبنان مشورت و کمک ارائه دهد.

محمد رحمانی فضلی بعدازظهر امروز در جلسه شورای اداری مازندران در ساختمان معاون برنامه‌ریزی استانداری مازندران اظهار داشت: غدیر جریان پویا و اثرگذار در همه عصرها و برای همه نسل‌ها است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه مسائل ملی توفیقات زیادی نصیب جمهوری اسلامی شده و روند کار در دولت روندی مثبت و امیدبخش است افزود: در حوزه بین‌المللی هم گشایش‌های خوبی ایجاد شده و آن انزوا و تهاجم‌های قبلی وجود ندارد.

این مسئول با بیان اینکه ارتباط و تعامل ما با دنیا به شدت با رویکرد مثبت و مناسب شکل می‌گیرد تصریح کرد: فشارهای سیاسی از دوش ایران برداشته شده و علاقه و اشتیاق برای سرمایه‌گذاری در ایران افزایش یافته است.

رحمانی‌فضلی با اشاره به اینکه در حوزه انرژی هسته‌ای هم کارگشا بوده است ادامه داد: اکنون دنیا می‌داند داشتن انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای از حقوق مسلم مردم ایران است.

وی با بیان اینکه جریان داعش فرقه انحرافی و دست‌آموز آمریکا و استکبار است که به اسم اسلام خونریزی و قتل انجام می‌دهد و شاهد آوارگی مسلمانان هستیم خاطرنشان کرد: ایران توانسته ضمن حفظ امنیت خود در حوزه مرزها به کشورهای عراق، سوریه، لبنان مشورت و کمک ارائه دهد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه ائتلافی که قدرت‌‌های بین‌الملل برای مبارزه با داعش تشکیل داده‌اند خیمه‌شب‌بازی بیش نیست افزود: این کشورها اصرار بر حضور ایران در این ائتلاف داشتند اما جمهوری اسلامی با توجه به اینکه می‌دانست داعش ساخته دست استکبار است فریب سیاست‌های این کشورها را نخورد.

وزیر کشور اظهار داشت: یقین بدانید موضوع داعش و موضوعات مشابه این چنینی به نفع اسلام تمام می‌شود چرا که مردم دنیا بین اسلام ناب محمدی و اسلام دست‌ ساخته استکبار تفاوت قائل خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه ما در امنیت کامل به سر می‌بریم و همچنین در مسائل منطقه‌ای هم موثر هستیم ادامه داد: بدون حضور ایران هیچ اقدامی صورت نمی‌گیرد.

وزیر کشور با بیان اینکه هیچ مشکل امنیتی در کشور نداریم خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصاد هم گام‌های خوبی برداشته شده است.

وی با اشاره به امید مردم و همراهی مجلس با دولت و اراده دولت بر حل مشکلات مردم در حوزه اقتصادی در مقطع کنونی ادامه داد: دولت مصمم به رفع مشکلات اقتصادی است.

رحمانی‌فضلی با اشاره به اینکه دولت رشدهای منفی را رفع کرده و تورم هم کنترل شده است گفت: نوسانات در حوزه ارز، طلا و تصمیمات اقتصادی ثبات پیدا کرده و این برای مردم نویدبخش است.

وزیر کشور با بیان اینکه در سیاست داخلی با وحدت مواجه هستیم ادامه داد: روزگاری درگیری‌ها از سطح مسئولان به روسای قوا رسیده بود و این ناامنی روانی را برای مردم ایجاد کرده بود.

رحمانی‌‌فضلی خاطرنشان کرد: اکنون در عین آرامش با فعالیت‌های خوبی در سیاست خارجی مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه مسئولان جمهوری اسلامی به قانون پایبند بوده و به منافع ملی آگاه هستند یادآور شد: دولت در حوزه فرهنگ نیز گام‌های بلندی برداشته و تلاش ما بر نظم‌دهی در حوزه فرهنگی است.

این مسئول با اشاره به اینکه هدایت‌ها در حوزه فرهنگی منطقی و رفتارها هوشمندتر شده است افزود: برنامه‌های حوزه فرهنگی را در قالب برنامه ششم ارائه می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مازندران جزو استان‌های با ظرفیت بالا است افزود: تلاش ما در دولت بر این بود که مدیرانی در استان‌ها انتخاب کنیم تا بتوانند در حوزه توسعه و پیشرفت فعالیت کنند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه محور همه فعالیت‌ها باید توسعه استان‌ها باشد ادامه داد: یکپارچگی در استان‌ها برای ما مهم بوده است و انتخاب استانداران هم مبتنی بر این رویکرد بود.

وزیر کشور با بیان اینکه باید بدانیم وابستگی به نفت در شرایط کنونی نمی‌تواند ما را به اهداف عالی برساند خاطرنشان کرد: خلق پول واقعی از طریق تولید و صادرات و کاهش مصرف انجام می‌گیرد.

این مسئول ادامه داد: باید توجه کنیم برنامه‌ریزی‌ها متناسب با شرایط و امکانات منطقه‌ای باشد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۵ استان ما امکان اداره استان را با منابع داخلی خود دارند تصریح کرد: مازندران از نظر ارزش اقتصادی بدون اتکا به نفت در ردیف ششم کشور قرار دارد و می‌تواند از استان‌هایی باشد که با منابع داخلی استان را اداره کند و در ضمن آن معین یک یا دو استان دیگر هم باشد.

وی با بیان اینکه امکانات و منابع به خوبی تقسیم نشده و اختیاراتی هم به استان‌ها داده نشده است افزود: اگر استان‌ها اختیاراتی داشته باشند می‌توانند در معادله مناسب اقتصادی در قبال ارائه خدمات مناسب هزینه آن را دریافت کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه تمام ظرفیت‌های مازندران قابل فعال شدن است گفت: مازندران در قبال ارائه خدمات مناسب به گردشگران می‌تواند هزینه آن را دریافت کند.

وی با بیان اینکه سه محور افزایش سرمایه‌گذاری، افزایش بهره‌وری و کاهش مصرف باید مورد توجه قرار گیرد گفت: باید برای کسانی که می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند فرش قرمز پهن کنیم.

وزیر کشور با بیان اینکه در بعضی موارد سرمایه‌گذار تا 2 سال درگیر دریافت موافقت اصولی است ادامه داد: بهره‌وری ما به شدت پایین است.

وی با بیان اینکه در حوزه سیاسی هر اختلافی که وجود دارد باید در چارچوب قانون و عقلانیت نمود یابد اظهار داشت: گذشت آن زمانی که اختلافات سیاسی خارج از دامنه قانون بروز می‌کرد.

وی یادآور شد: اختلاف سلیقه در مسائل اشکالی ندارد اما قانون راه را مشخص کرده است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در موضوع مربوط به مردم باید وحدت نظر داشته باشیم ادامه داد: اختلافات سیاسی را می‌توان در زمان انتخابات به مردم اعلام کرد و در نهایت این مردم هستند که انتخاب می‌کنند.

رحمانی‌فضلی یادآور شد: البته مازندران در این زمینه استان پیشگام بوده و تفکرات مختلف به خوبی باهم کنار آمدند.

این مسئول با بیان اینکه در حوزه اجرایی باید به مردم احترام بگذاریم خاطرنشان کرد: اگر نمی‌توانیم برای مردم کاری انجام دهیم احترام به آن‌ها، تکریم، اجرای قانون و سرعت عمل را در اولویت کاری قرار دهیم چراکه حیف است این مردم از ما برنجند.

وی در بخش پایانی سخنان خود با تاکید براینکه در حوزه مبارزه با مواد مخدر اقدامات خوبی در مازندران انجام گرفته است افزود: همه ما در مقابل مردم و خدا باید پاسخگو باشیم.

 

45503

کد N534259